dnes
Neděle - oblacno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
V Praze začne brzy stavba nové rozhledny ze dřeva
Vizualizace nové rozhledny. Zdroj: http://hutarchitektury.cz

V Praze začne brzy stavba nové rozhledny ze dřeva

V parku Čihadla na Praze 14 začne brzy stavba rozhledny podle projektu  Martina Rajniše a jeho Huti architektury. Architekt vtisknul tvář například Poštovně Anežka na Sněžce.

Čtyřiadvacet metrů vysoká vyhlídková věž Doubravka XIV. z přírodních materiálů, převážně z akátové kulatiny, měla podle původních představ vzniknout už předloni, ale bylo nutné vyřešit problém s magistrátním pozemkem.  

„Stavební povolení na Doubravku je vydané. Na konci května začínáme stavět. Hotovi bychom měli být na konci září,“ uvedl architekt na svém webu hutarchitektury.cz.

Na vyhlídkovou podestu, jejíž podlaha bude ve výšce osmnácti metrů, se návštěvníci dostanou po dubových schodech.  

První oficiální představení projektu se uskuteční ve středu 17. května od 14 hodin na radnici Prahy 14 – ul. bratří Venclíků 1072 – spodní vchod, 2. patro, místnost 203. Úřad se nachází minutu chůze od stanice metra Rajská zahrada.

doubravka-nahled


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru