dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
V Praze začíná v neděli evropský šampionát v softbalu žen. Češky mají medailové ambice
Reprezentantka České republiky Tereza Jakešová Foto: Jan Beneš

V Praze začíná v neděli evropský šampionát v softbalu žen. Češky mají medailové ambice

Mistrovství Evropy v softbalu žen, které se uskuteční od neděle 7. do pátku 13. července, pořádá tým Joudrs Praha spolu s osmou městskou částí v softbalovém areálu při ZŠ Dolákova.

Tým Joudrs patří dlouhodobě k republikové špičce a je i hlavním dodavatelem hráček pro naši reprezentaci. Ta se utká ve skupině A s Belgií, Maďarskem, Rakouskem a Švýcarskem. Mistrovství Evropy se účastní 19 týmů, které jsou rozděleny do čtyř základních skupin A, B, C a D.

logo-softball V rámci skupin se každý tým utká s každým. Z každé skupiny postupují dva nejlepší do čtvrtfinále. Zápasy se hrají nejen v bohnickém areálu u ZŠ Dolákova, ale také v Troji v ulici Povltavská.

„Postupový klíč na MS je jasný. Medaile z ME znamená postup, proto je naším cílem jednoznačně umístění do třetího místa,“ uvedl jeden z trenérů české reprezentace Gabriel Waage.

„Máme dobrou obranu a tvrdě pracujeme i na útoku. Nemůžu říci, že bychom vybrali nejlepší hráčky, ale určitě jsme vybrali tým," řekl hlavní trenér reprezentace, Nizozemec Andre Prins.

„Silnou pětku týmů tvoříme my, Rusko, Holandsko, Velká Británie a Itálie,“ zhodnotila nejsilnější soupeřky Petra Křiklanová. Její spoluhráčka Tereza Jakešová ji doplnila: „Naší ambicí je postup na MS, ale věříme, že si můžeme zahrát i finále.“

Podrobnosti o turnaji jsou k dispozici na stránkách turnaje www.euro2013.softball.cz.


Autor: Lukáš Plecháček

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru