Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začala dlouhá výluka vlaků mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi
Bubny-Zátory jsou jedním z velkých rozvojových území v metropoli. Foto: IPR Praha

Začala dlouhá výluka vlaků mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi

Dnes začíná výluka železničního provozu mezi pražskými stanicemi Masarykovo nádraží a Dejvice. Potrvá zhruba dva roky. Důvodem je oprava trati mezi Bubny a Dejvicemi. Cestující mají pro přesun mezi stanicemi využít městskou hromadnou dopravu. Detaily k výluce České dráhy (ČD) zveřejnily mimo jiné na svém webu.

Pro cestu mezi stanicemi Masarykovo, případně hlavní nádraží a Dejvice mohou lidé místo vlaků použít tramvajovou linku 26 a metro linky A s přestupem na metro B nebo C.

Mezi stanicemi Dejvice a Bubny jedou tramvaje číslo 1 nebo 25 a spojení mezi Masarykovým nádražím a Bubny zajišťuje tramvaj číslo 14 a metro C nebo metro B s přestupem na linku C. Kvůli výluce pojede v noci dodatečná dvojice vlaků mezi pražským hlavním nádražím a Hostivicemi a zpět.

Lidé, kteří mají pro vyloučený úsek koupenou jízdenku ČD, mohou pro pražskou hromadnou dopravu v daných stanicích využít jízdní doklad „ND Praha". Vyzvednout si ho mohou na Masarykově či hlavním nádraží nebo ve stanicích Praha-Dejvice, Hostivice, Kladno, Kladno město, Rakovník nebo u vlakového personálu.

Oprava úseku mezi Bubny a Dejvicemi je součástí modernizace trati Kladno – Praha, která je rozdělena na osm úseků. Zatím je dokončený jediný, a to Negrelliho viadukt, který byl otevřen v roce 2020.

Kompletně by trať mezi hlavním městem a Kladnem měla být zmodernizována v letech 2029 či 2030. Kompletní úprava nyní jednokolejné a neelektrizované trati do Kladna s odbočkou na pražské letiště by podle dřívějších odhadů Správy železnic měla vyjít na zhruba 40 miliard korun.

Na konci loňského roku Správa železnic získala na stavbu části železniční trati na pražské ruzyňské letiště evropskou dotaci 2,5 miliardy korun.


Autor: ČTK

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

Dnes ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru