dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
V Praze začal týden módy Unique Fashion Week
Ilustrační foto: Uniquefashionweek.com

V Praze začal týden módy Unique Fashion Week

Módní přehlídkou italské značky Twin-set začal v pondělí večer v Praze další týden módy nazvaný Unique Fashion Week. Jeho hlavní hvězdou je podle pořadatelů návrhářka zmíněné značky Simona Barbieriová. Unique Fashion Week představí také kolekce několika českých návrhářů a zahraničních značek pro současnou sezonu včetně prací mladých tvůrců a studentů českých návrhářských škol. Potrvá do neděle.

Unique Fashion Week se letos koná popáté a krátce poté, co v metropoli skončila podobná akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Ta představila již kolekce pro jaro/léto 2016 a všechny programy, které se v jejím rámci konaly, navštívilo 16 000 diváků.

Unique Fashion Week začala v hotelu Boscolo, přehlídky se uskuteční také třeba v objektu Florentinum a tradiční charitativní večeře pro nadaci Petry Němcové bude v pátek na Žofíně. Hlavní program týdne módy se odehraje ve Slovanském domě. Ten bude o víkendu patřit přehlídkám a projektu Czech Fashion Accelerator, který je novinkou letošního ročníku.

„V letošním roce jsme koncept podpory studentů vysokých škol rozšířili na projekt Czech Fashion Accelerator. V rámci programu uvidíme nejen přehlídky čtyř módních ateliérů vysokých škol, ale součástí budou i přednášky zajímavých a úspěšných osobností ze světa módy, jako je třeba návrhářka Beata Rajská, Ladislav Blažek, majitel a zakladatel společnosti Blažek, nebo zahraničních hostů Andrei a Stefana Rosso, synů zakladatele značky Diesel," uvedla jedna z organizátorek týdne módy Karolína Bosáková.

Kromě Rajské se z českých návrhářů týdne módy zúčastní Ivana Mentlová, Jitka Klett či Klára Nademlýnská. Představí se také držitelky Black card, tedy vítězky soutěže pro mladé návrháře organizované Unique Fashion Weekem – loni ji dostala Denisa Dovalová a letos Barbora Kubíčková. Obě své kolekce uvedou o víkendu ve Slovanském domě.

Beata Rajská se kromě společné středeční přehlídky s dalšími českými návrháři představí také ještě o víkendu. „Mám výběr z kolekce 2015/2016 (…), druhá kolekce Queen je také pro podzim/zimu 2015/2016. Stálice programu jsem proto, že tady mám možnost pozvat jednou do roka své fanynky na přehlídku, protože jinak mám své přehlídky vyplněné klienty," řekla Rajská.

Program týdne módy je na www.uniquefashionweek.com.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Včera ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru