Dnes Pátek - snih 1°C
Zítra Sobota - snih 1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Praze začal platit zákaz rozdělávání ohňů v parcích a na dalších místech
I rozdělávání ohňů na piknikových místech je nyní zakázáno. Ilustrační foto: Elvis Santana / Freeimages.com

V Praze začal platit zákaz rozdělávání ohňů v parcích a na dalších místech

V Praze dnes a zítra platí zákaz rozdělávání ohňů v parcích, lesích a na dalších místech, kde hrozí požár. Opatření včera vyhlásilo vedení Prahy na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru nemohou lidé v Praze rozdělávat ohně v lesích a v území do padesáti metrů od jejich okrajů. 

Zákaz platí i pro lesoparky, parky a zahrady. Oheň nesmí být ani v okolí skladů se senem nebo slámou. Zakázané je nejen rozdělávání ohně, ale také kouření, používání lampionů a pochodní.

Pokud nejsou zajištěna bezpečnostní opatření k zamezení vzniku požáru, jsou po Praze zakázány i jízdy parních lokomotiv.

Je zakázáno také spotřebovávání vody ze zdroje pro hašení požárů k jiným účelům než k hašení.

Výstraha ČHMÚ před požáry platí po celou středu i čtvrtek také pro Ústecký kraj, většinu Středočeského kraje a západní části Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje. Nejvyšší riziko šíření požárů bude podle meteorologů ve čtvrtek během dne, kdy se mohou objevit silnější nárazy větru.


Autor: puc

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru