Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze začal platit zákaz rozdělávání ohňů v parcích a na dalších místech
I rozdělávání ohňů na piknikových místech je nyní zakázáno. Ilustrační foto: Elvis Santana / Freeimages.com

V Praze začal platit zákaz rozdělávání ohňů v parcích a na dalších místech

V Praze dnes a zítra platí zákaz rozdělávání ohňů v parcích, lesích a na dalších místech, kde hrozí požár. Opatření včera vyhlásilo vedení Prahy na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru nemohou lidé v Praze rozdělávat ohně v lesích a v území do padesáti metrů od jejich okrajů. 

Zákaz platí i pro lesoparky, parky a zahrady. Oheň nesmí být ani v okolí skladů se senem nebo slámou. Zakázané je nejen rozdělávání ohně, ale také kouření, používání lampionů a pochodní.

Pokud nejsou zajištěna bezpečnostní opatření k zamezení vzniku požáru, jsou po Praze zakázány i jízdy parních lokomotiv.

Je zakázáno také spotřebovávání vody ze zdroje pro hašení požárů k jiným účelům než k hašení.

Výstraha ČHMÚ před požáry platí po celou středu i čtvrtek také pro Ústecký kraj, většinu Středočeského kraje a západní části Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje. Nejvyšší riziko šíření požárů bude podle meteorologů ve čtvrtek během dne, kdy se mohou objevit silnější nárazy větru.


Autor: puc

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru