Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Praze začal platit zákaz rozdělávání ohňů v parcích a na dalších místech
I rozdělávání ohňů na piknikových místech je nyní zakázáno. Ilustrační foto: Elvis Santana / Freeimages.com

V Praze začal platit zákaz rozdělávání ohňů v parcích a na dalších místech

V Praze dnes a zítra platí zákaz rozdělávání ohňů v parcích, lesích a na dalších místech, kde hrozí požár. Opatření včera vyhlásilo vedení Prahy na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru nemohou lidé v Praze rozdělávat ohně v lesích a v území do padesáti metrů od jejich okrajů. 

Zákaz platí i pro lesoparky, parky a zahrady. Oheň nesmí být ani v okolí skladů se senem nebo slámou. Zakázané je nejen rozdělávání ohně, ale také kouření, používání lampionů a pochodní.

Pokud nejsou zajištěna bezpečnostní opatření k zamezení vzniku požáru, jsou po Praze zakázány i jízdy parních lokomotiv.

Je zakázáno také spotřebovávání vody ze zdroje pro hašení požárů k jiným účelům než k hašení.

Výstraha ČHMÚ před požáry platí po celou středu i čtvrtek také pro Ústecký kraj, většinu Středočeského kraje a západní části Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje. Nejvyšší riziko šíření požárů bude podle meteorologů ve čtvrtek během dne, kdy se mohou objevit silnější nárazy větru.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru