Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze za týden přibylo 362 případů covidu, o 90 více než předchozí týden
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

V Praze za týden přibylo 362 případů covidu, o 90 více než předchozí týden

Šíření nákazy koronavirem v Praze v mezitýdenním srovnání po měsíci zrychlilo. V uplynulých sedmi dnech laboratoře potvrdily 362 nových případů nemoci covid-19, o devět desítek více než o týden dříve.

Zdravotníci podali v metropoli od začátku očkování proti nákaze přibližně 1,95 milionu dávek vakcíny, přičemž plné očkování má na 900 000 lidí. Mezi nimi jsou ovšem nejen Pražané, ale i lidé z jiných krajů, kteří do hlavního města za očkováním jezdili. Vyplynulo to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Ve čtvrtek si pro vakcínu přišlo v hlavním městě 7085 lidí, proti minulému čtvrtku zhruba o 2300 méně. V poslední době tempo očkování zpomaluje stejně jako v rámci celé republiky.

Zatímco ještě v druhé polovině července se denní počty očkovaných v Praze pohybovaly mezi 10 000 až 22 000 lidmi, v srpnu se nejvyšší počet lidí naočkovaných v jednom dni vyšplhal k 13 000.

V hlavním městě se lidé mohou očkovat v očkovacích centrech a u některých praktických lékařů. Na některých místech se lze nechal naočkovat bez předchozí rezervace termínu a v polovině prázdnin město spustilo pro zájemce bez registrace také očkovací autobus.

Denní počty nových případů koronaviru byly v Praze v uplynulých sedmi dnech mezi třemi až devíti desítkami. Nejvíce, 89, jich laboratoře odhalily v úterý.

Počet nově nakažených na 100 000 obyvatel za týden, tedy takzvané incidenční číslo, stouplo ve městě na 27 z 20 v předchozím týdnu. Mezi kraji je to nejvyšší číslo. Celorepublikové incidenční číslo, kterým se stát řídí při určování protiepidemických opatření, zůstalo na 12.

Od začátku epidemie loni v březnu bylo v Praze potvrzeno přes 189 000 nakažených covidem. Většina se uzdravila, 2762 lidí s potvrzenou nákazou zemřelo.

V posledních týdnech se úmrtí nakažených koronavirem objevují ve statistikách jen výjimečně. Poslední oběť evidují v hlavním městě 19. července.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru