dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - oblacno
21°C
V Praze za týden opět přibyla asi stovka nemocných covidem-19
Test na covid-19. Ilustrační foto: SPADIA LAB

V Praze za týden opět přibyla asi stovka nemocných covidem-19

V Praze za týden opět přibyla asi stovka nemocných covidem-19. V hlavním městě se dosud nakazilo 2363 lidí, od minulého pátku se počet zvýšil o 92, vyplývá z údajů k včerejším 18:00 hodin na webu pražské hygienické stanice.

O týden dřív počet nakažených stoupl o 98. Vyléčilo se 1508 lidí, téměř dvě třetiny nemocných. V uplynulém týdnu přibylo 36 uzdravených. Počet úmrtí s covidem-19 vzrostl za týden o čtyři na 96. Prahu hygienici řadí mezi ohniska nemoci v Česku.

Hlavní město by mohlo společně s Karvinskem patřit mezi oblasti, kde se od počátku července nebudou rušit některá protikoronavirová opatření. Jinde v Česku budou lidé od příští středy smět odložit roušky také ve vnitřních prostorách nebo veřejné dopravě, padne i zákaz nočního provozu restaurací a hospod.

V hlavním městě hygienici v minulém týdnu hledali kontakty primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN), u kterého se nákaza potvrdila v polovině června. V karanténě je celé vedení města a desítky dalších politiků, úředníků či hasičů, s nimiž se radní setkal.

Testy na covid-19 byly u nich zatím negativní, rozhodující kontrolní testy jsou naplánovány na 28. a 29. června. Po nich, pokud budou mít všichni test negativní, se budou moci vrátit do práce.

Čísla pražských hygieniků se liší od údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podle nich bylo v hlavním městě dosud prokázáno 2477 případů koronaviru a 104 lidí s covidem-19 zemřelo.

Praha má podle ministerstva největší absolutní počet potvrzených případů nemoci, vyléčených i zemřelých ze všech krajů. V hlavním městě je také největší podíl případů na obyvatele, konkrétně 187 na každých 100 000 obyvatel. Už jen mírně ale v tomto ohledu zaostává Moravskoslezský kraj.

Nejvíce nakažených hygienici evidují v Praze 4, kde byla dosud nemoc diagnostikována u 640 lidí. V žádném jiném pražském obvodu zatím počet nakažených nepřesáhl 300. Přepočítáno na obyvatele je na tom ale nejhůře Praha 1, kde na 100 000 lidí připadá zhruba 248 případů nemoci.


Praha 11 poděkovala organizacím i dobrovolníkům

28. června 2020 v 10:47

Vedení Prahy 11 ocenilo organizace a dobrovolníky, kteří pomáhali v době krize spojené s koronavirem. Díky jejich pomoci městská část nejen zvládla těžké období, ale také získala kontakty pro případnou další spolupráci.

Gymnazisté vytvořili aktualizovanou mapu Vršovic v době pandemie koronaviru

21. června 2020 v 10:18

Jak přispět na provoz oblíbené kulturní instituce ajaké jsou otevírací doby jednotlivých provozoven, hřišť či zdravotnických zařízení? 

UV robot dezinfikuje a měří teplotu

20. června 2020 v 06:54

V zájmu zajištění maximálních hygienických a bezpečnostních standardů testuje Westfield Chodov využití nové technologie. Společné prostory by v budoucnu mohl pomocí UV záření čistit autonomní robot. Westfield Chodov je prvním centrem u nás, kde byl UV robot úspěšně...

Praha 7 vyhlásila sbírku na pomoc lidem v nouzi

17. června 2020 v 16:52

Praha 7 spouští kampaň Solidarita od sousedů (SOS P7), v rámci které vyhlásila veřejnou sbírku, jejímž prostřednictvím může každý přispět na pomoc lidem, kteří se dostali do obtížných životních situací a potřebují zajistit své základní životní potřeby. Přispět do veřejné sbírky lze prostřednictvím...

Další články
Nahoru