dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
V Praze za první pololetí klesl počet havárií na vodovodní i kanalizační síti
Ilustrační foto: archiv PVK

V Praze za první pololetí klesl počet havárií na vodovodní i kanalizační síti

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) zaznamenaly za první pololetí letošního roku 2419 havárií na vodovodní síti, což je o 175 událostí méně než ve stejném období roku předchozího. Havárií takzvané I. kategorie, kdy je bez vody více než tisíc odběratelů, zdravotnická a sociální zařízení nebo strategické objekty, bylo 21.

„K poklesu počtu havárií přispěly zejména pravidelné kontroly vodovodní sítě, díky kterým jsme včas odhalili možné problémy. Svou roli sehrály i příznivé klimatické podmínky,“ informoval mluvčí společnosti Tomáš Mrázek s tím, že nejčastější příčinou havárií byla koroze potrubí a pohyb půdy.

Příznivě se vyvíjela také statistika počtu havárií na kanalizační síti. Za prvních šest měsíců PVK zaregistrovaly 1694 havárií oproti 1 801 ve stejném období roku minulého.

Společnost provozuje 3539 kilometrů vodovodní sítě a 857 kilometrů vodovodních přípojek. Zároveň se stará o 3 689 kilometrů kanalizačních stok a 989 kilometrů kanalizačních přípojek.

Pražské vodovody a kanalizace zaplatí městu v letošním roce na nájemném 2,37 miliardy korun. Tyto finanční prostředky budou prostřednictvím Pražské vodohospodářské společnosti, firmy stoprocentně vlastněné Prahou, směřovány do investic do vodohospodářského majetku. Více než miliardu korun PVK vynaloží na opravy sítí a dalších zařízení a do údržby infrastruktury. Do vodohospodářské infrastruktury tak letos půjde více než 3,4 miliardy korun.

Od roku 2002, kdy společnost Veolia vstoupila do PVK, na nájemném PVK zaplatily téměř třicet miliard korun, které byly užity na investice a obnovu do vodohospodářského majetku. Veolia zaplatila za stoprocentní podíl v PVK zhruba sedm miliard korun. Téměř 6,1 miliardy korun směřovalo do státního rozpočtu a stát je použil na dopravu a fond bydlení, přes 800 miliónů korun pak zamířilo do rozpočtu hlavního města Prahy.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

Dnes ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru