dnes
Neděle - skorojasno
3°C
zítra
Pondělí - oblacno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
1°C
V Praze vzrostl na konci dubna o desetinu počet aut
Ilustrační foto: PP

V Praze vzrostl na konci dubna o desetinu počet aut

V Praze vzrostl na konci dubna v pracovní dny počet aut. V centru i mimo něj se doprava proti přelomu března a dubna zvýšila o 11,8 procenta, respektive 10,2 procenta. V posledním dubnovém týdnu se proti tomu předchozímu výrazněji zvýšil počet aut mimo centrum. Mezi nejvytíženější komunikace patří Kbelská, Liberecká a V Holešovičkách. Vyplývá to ze zprávy Technické správy komunikací (TSK), kterou má ČTK k dispozici.

Kvůli opatřením proti koronaviru v Praze klesla doprava proti období před jejich zavedeními v průměru až o 30 procent. Úbytek cestujících zaznamenala také MHD.

„V 17. týdnu (od 20. do 26. dubna) dochází k uvolňování některých opatření a podobně jako ve třech předchozích týdnech můžeme sledovat další pozvolný nárůst intenzit dopravy. Vyšší intenzity než v prvním srovnávaném týdnu byly na Legerově a Kbelské ulici. Nejvýraznější propad proti předchozímu týdnu byl zaznamenán ve Vinohradské ulici, a to o více než 2000 automobilů méně," píše se v dokumentu.

Ze statistik plyne, že zatímco ve 14. týdnu, tedy od 30. března do 5. dubna, byl pokles aut v porovnání s běžným stavem v centru města 30,5 procenta a mimo centrum 26,6 procenta, v 17. týdnu to bylo v centru 18,7 a mimo něj 16,4 procenta.

Mezi komunikace s nejvýznamnějším nárůstem dopravy patří Kbelská, kde v 17. týdnu projelo 64 522, což je o něco více než v předešlém týdnu. V Holešovičkách projelo 77 340 aut a na Liberecké 67 284, což je o 1300 aut více než předešlý týden. Přes 40 000 vozů projelo také po Jižní spojce či Průmyslové.

Opatření proti koronaviru se projevilo také v obsazenosti parkovacích zón. „Městské části Praha 1 a 6 zaznamenaly v 17. týdnu vůči stavu před omezením výraznější nárůst obsazenosti pohybující se mezi pěti a 11 procenty. U ostatních městských částí je obsazenost v 17. týdnu oproti stavu před omezeními téměř rovnocenná," píše se v materiálu.

V uplynulých týdnech zkomplikovalo dopravu preventivní u semaforů vypnutí tlačítek pro chodce. Tlačítka jsou postupně vracena do provozu.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

25. listopadu 2020 v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

23. listopadu 2020 ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Další články
Nahoru