dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
V Praze vznikají nové rybníky, letos jich bude celkem šest
Rybník ve Stromovce. Foto: archiv MHMP

V Praze vznikají nové rybníky, letos jich bude celkem šest

Těžká technika již hloubí nový rybník ve Vysočanech, který se v budoucnu stane součástí plánovaného parku Zahrádky. Pracuje se také v Motole, kde vznikne bezmála půl hektarový rybník pod lesoparkem Cibulka. Letos už byly na území metropole dokončeny další čtyři rybníky.

Na jaře byl napuštěn zcela nový Polifkův rybník v Hloubětíně. Ten vznikl na místě bývalého koupaliště, které bylo v sedmdesátých letech minulého století zrušeno a od té doby území nebylo udržováno.

Tento nový rybník navazuje na rozsáhlé úpravy potoka Rokytky v okolí Hořejšího rybníka a celé dříve zanedbané území se tak nyní stává vyhledávanou rekreační lokalitou.

Nová vodní plocha vznikla i na okraji Kunratického lesa na Roztylském potoce. V prostoru suchého poldru byl vyhlouben malý rybník. Upraveno a zpřírodněno bylo i původně vybetonované koryto Roztylského potoka, který z tohoto rybníčka vytéká.

Asi největší letošní akcí je ale bezesporu rozšíření vodních ploch ve Stromovce, kde na místě podmáčených luk vznikají dva nové rybníky. Severní rybník s ostrovem je již napuštěn a jižní rybník se právě dokončuje.

„Rybníky jsou nejen důležitým faktorem, který pozitivně ovlivňuje klima v Praze, a to především v letních měsících, ale plní také funkci rekreační. Praha bude v těchto investičních akcích pokračovat i v dalších letech," uvedla pražská radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

Ke stavbě je připravován nový rybník například na Libušském potoce na dolním konci Modřanské rokle nebo v Bohnickém údolí.


Další články
Nahoru