Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze vystoupí rocková skupina Foreigner
12 červen
Koncerty
Kapela Foreigner. Foto: JVS GROUP

V Praze vystoupí rocková skupina Foreigner

12. 6. 2022
Světový hit, který mluví za všechny květiny, romantická gesta i zamilované sms. I Want To Know What Love Is. Pokud vám to stále nic neříká, je čas si tuhle písničku pustit a ty neméně slavné jako například Waiting For a Girl Like You nebo Jukebox Hero, už si k vám naleznou cestu samy. Kapela, která má na kontě přes deset milionů prodaných desek, poprvé v rámci svého evropského turné míří do Evropy. Foreigner v čele s frontmanem Mickem Jonesem se představí letos 12. června v pražské Tipsport Areně.

Ještě než se zaposloucháte do těch nejzamilovanějších hitů této kapely, která má už od devadesátých let na svědomí nejednu svatbu, je čas na lehkou rekapitulaci. S 10 multiplatinovými alby a 16 hity ve světové Top 30 patří Foreigner k největším světovým rockovým hvězdám všech dob.

Z jejich písní se staly doslova rockové hymny: Juke Box Hero, Cold As Ice, Hot Blooded, Waiting For A Girl Like You, Feels Like The First Time, Urgent, Head Games, Say You Will, Long, Long Way From Home. A jak už zde bylo řečeno, mezi absolutní světovou špičku stále patří jejich balada I Want To Know What Love Is. 

Kapela Foreigner debutovala 1976 prvním studiovým albem, které vystřelilo na žebříčky hitparád hity Feels Like The First Time, Cold As Ice, nebo Long, Long Way From Home. Brzy po něm následovalo album Double Vision, kde jste mohli zaznamenat jako Urgent, Juke Box Hero a Waiting For A Girl Like You.

Páté album Agent Provocateur s hitem I Want To Know What Love Is, který na žebříčcích hitparád tehdy pokořil i Madonnu, pro kapelu znamenal velký skok do světa těch nejúspěšnějších.

Katalogové prodeje Foreigner byly nedávno v Business Insider oslavovány v Top 40 mezi nejprodávanějšími hudebními umělci všech dob. Týdenní prodeje Foreigner dokonce zastínily i AC/DC, Rolling Stones, The Who, Def Leppard, Van Halen nebo Aerosmith.

V roce 2002 kapela prošla změnou ve svém obsazení. Jako hlavního zpěváka si vybrala Kelly Hansena, známého basáka Jeffa Pilsona, klávesistu Michaela Bluesteina, kytaristy Bruce Watsona a Luise Carlose Maldonada, a za bicími sedí Chris Frazier.

S novými členy se začala psát nová kapitola v historii Foreigner. Kelly Hansen přivedl kapelu do digitálního věku a zároveň přitáhl novou generaci fanoušků. O tom svědčí i ocenění Atlantic Records za miliony shlédnutí a stáhnutí jejich hitů na internetu.

V novém složení Foreigner v roce 2005 se s živým albem Greatest Hits, Extended Versions znovu dostali do žebříčku Billboard. Následovalo vydání třídiskového setu kapely Feels Like The First Time, které obsahovalo akustické CD s intimní reinterpretací mnoha Foreigner klasických hitů, ale i nové studiové nahrávky a živé DVD ukazující nádhernou živelnou energii kapely.

Ovšem nejen díky koncertům hudba této kapely všech zamilovaných zaznamenala nárůst popularity. Díky mnoha filmům jako je Rock of Ages, Bad Moms, Angry Birds, Magic Mike, Pitch Perfect, The Good Boys vám možná zní v uších, aniž byste to zaznamenali.

Ale Foreigner uslyšíte i v TV seriálech jako je Orange Is The New Black, Stranger Things, nebo v TV show The Late Show se Stephenem Colbertem nebo The Tonight Show Jimmyho Fallona. A rockové hity od Foreigner si do svých reklam vybrali i giganti jako je Toyota, Google nebo Ford.

V říjnu 2016 dosáhli Foreigner významného milníku, když kapela vystoupila se svojí akustickou show ve zcela vyprodané kultovní newyorské Carnegie Hall. Tento rok také přinesl vydání vůbec prvního živého akustického alba FOREIGNER's In Concert: Unplugged.

Rok 2017 byl ve znamení oslav 40. výročí Foreigner. Ve Warner Music skupina vydala dvoj CD „40“, které obsahuje 40 písní nahraných v letech 1977 až 2017. Album bylo 9 týdnů v Top 200 žebříčku Billboard. V roce 2018 se Foreigner poprvé dostali na první místo žebříčku klasických alb Billboards se zcela novým projektem – albem FOREIGNER WITH THE 21ST CENTURY SYMPHONY ORCHESTRA & CHORUS.

Úspěch symfonického zvuku rockových Foreigner pokračoval řadou koncertů v USA, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu včetně vyprodaných koncertů v londýnské Royal Albert Hall a ikonické opeře v Sydney.

V roce 2022 jsou Foreigner zpět a vyjíždí na velkolepé evropské turné, jehož součástí se stane i holešovická Tipsport Arena v Praze. „Jsme nadšeni, že se po dlouhé coronavirové pauze opět vrací na česká pódia velké světové kapely. Foreigner patří mezi ty nejslavnější, a navíc budou mít v Praze svoji premiéru. Věříme, že si to čeští fanoušci užijí a v Tipsport Areně v Praze Holešovicích vytvoří tu správně žhavou atmosféru,“ řekl Petr Suchánek, šéf produkce pořadatelské agentury JVS GROUP.

Na kapelu Foreigner a jejich hity (nejen) pro zamilované se můžete těšit 12. června 2022. Vstupenky na koncert jsou v prodeji.


Autor: puc

Výstava Záhadné pouto v Galerii Skleňák

13. května 2022 v 11:38

Výstava v Galerii Skleňák v Praze 6 se jmenuje Záhadné pouto a vznikla k výročí 30 let od znovuobnovení diplomatických vztahů mezi tehdejším Československem a Státem Izrael. Prohlédnout si ji můžete až do konce května.

Začínají Vysočanská nokturna v parku Zahrádky

12. května 2022 v 10:12

Od dnešního dne po celý červen, červenec, srpen a září se můžete vždy ve čtvrtek od 18 hodin zaposlouchat do hudby starých i současných mistrů ve vysočanském parku.

Mikrosvět radosti Jany Beranové

10. května 2022 v 11:03

Praha 5 zve do galerie D na výstavu Jany Beranové Mikrosvět radosti. Výstava se koná od 16. května do 13. června.

Válka očima současných ukrajinských umělců

9. května 2022 v 10:00

Výstava Invaze v Kobce 17 na Smíchovské náplavce ukazuje válku očima současných ukrajinských umělců – Danyla Movchana (Lvov), Igora Guseva (Oděsa), Alexandra Naselenka (Oděsa). Všichni jsou nyní na Ukrajině a jejich díla vznikla v posledních týdnech válečného...

Zpěvačka Marcela Březinová podpoří maminky v nouzi

9. května 2022 v 08:49

Spojeni srdcem – benefiční koncert s tímto názvem se uskuteční ve středu 11. května v 19 hodin v divadle Apollo, v Korunní ulici 30 v Praze 2. Vystoupí během něj profesoři a studenti Mezinárodní konzervatoře Praha. Hvězdou večera bude zpěvačka Marcela Březinová, která na konzervatoři rovněž...

Výstava: Život má tisíce tváří

8. května 2022 v 07:23

I v květnu připravila Praha 11 tradiční výstavu v prostorách radnice. Své kresby na téma Život má tisíce tváří vystavuje Eva Frantálová.

NATURE FUTURE - Mladá evropská fotografie

6. května 2022 v 09:46

V rámci francouzského předsednictví Rady Evropské unie Francouzské velvyslanectví v České republice a Francouzský institut v Praze ve spolupráci s jedenácti evropskými kulturními centry, která jsou členy EUNIC Prague a se společností Veolia představují výstavu NATURE FUTURE – mladá evropská...

Praha 11 zve děti na pohádku

6. května 2022 v 07:03

V neděli 8. května je od 15 na Chodovské tvrzi připraveno loutkové divadlo pro děti Idunčino kvítí.

Velký promenádní koncert Retro Jezerka

5. května 2022 v 16:46

Ve čtvrtek 26. května od 16:30 hodin, v případě nepřízně počasí přesně o týden později, spolek Probuďme Nusle uspořádá velký promenádní koncert u příležitosti stého výročí připojení Nuslí k hlavnímu městu.

Májový koncert v kostele sv. Ducha

5. května 2022 v 07:57

Na další koncert z cyklu Kostelní slavnosti zve Praha 1.

Do Muzea slivovice za hudbou

5. května 2022 v 07:47

V pátek 6. května startují v Muzeu slivovice pravidelné hudební pátky. Pojedou v rytmu swingu, světových šansonů minulého století, na řadu přijde i cimbál a staropražská muzika.

Další články
Nahoru