Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze vystoupí rocková skupina Foreigner
12 červen
Koncerty
Kapela Foreigner. Foto: JVS GROUP

V Praze vystoupí rocková skupina Foreigner

12. 6. 2022
Světový hit, který mluví za všechny květiny, romantická gesta i zamilované sms. I Want To Know What Love Is. Pokud vám to stále nic neříká, je čas si tuhle písničku pustit a ty neméně slavné jako například Waiting For a Girl Like You nebo Jukebox Hero, už si k vám naleznou cestu samy. Kapela, která má na kontě přes deset milionů prodaných desek, poprvé v rámci svého evropského turné míří do Evropy. Foreigner v čele s frontmanem Mickem Jonesem se představí letos 12. června v pražské Tipsport Areně.

Ještě než se zaposloucháte do těch nejzamilovanějších hitů této kapely, která má už od devadesátých let na svědomí nejednu svatbu, je čas na lehkou rekapitulaci. S 10 multiplatinovými alby a 16 hity ve světové Top 30 patří Foreigner k největším světovým rockovým hvězdám všech dob.

Z jejich písní se staly doslova rockové hymny: Juke Box Hero, Cold As Ice, Hot Blooded, Waiting For A Girl Like You, Feels Like The First Time, Urgent, Head Games, Say You Will, Long, Long Way From Home. A jak už zde bylo řečeno, mezi absolutní světovou špičku stále patří jejich balada I Want To Know What Love Is. 

Kapela Foreigner debutovala 1976 prvním studiovým albem, které vystřelilo na žebříčky hitparád hity Feels Like The First Time, Cold As Ice, nebo Long, Long Way From Home. Brzy po něm následovalo album Double Vision, kde jste mohli zaznamenat jako Urgent, Juke Box Hero a Waiting For A Girl Like You.

Páté album Agent Provocateur s hitem I Want To Know What Love Is, který na žebříčcích hitparád tehdy pokořil i Madonnu, pro kapelu znamenal velký skok do světa těch nejúspěšnějších.

Katalogové prodeje Foreigner byly nedávno v Business Insider oslavovány v Top 40 mezi nejprodávanějšími hudebními umělci všech dob. Týdenní prodeje Foreigner dokonce zastínily i AC/DC, Rolling Stones, The Who, Def Leppard, Van Halen nebo Aerosmith.

V roce 2002 kapela prošla změnou ve svém obsazení. Jako hlavního zpěváka si vybrala Kelly Hansena, známého basáka Jeffa Pilsona, klávesistu Michaela Bluesteina, kytaristy Bruce Watsona a Luise Carlose Maldonada, a za bicími sedí Chris Frazier.

S novými členy se začala psát nová kapitola v historii Foreigner. Kelly Hansen přivedl kapelu do digitálního věku a zároveň přitáhl novou generaci fanoušků. O tom svědčí i ocenění Atlantic Records za miliony shlédnutí a stáhnutí jejich hitů na internetu.

V novém složení Foreigner v roce 2005 se s živým albem Greatest Hits, Extended Versions znovu dostali do žebříčku Billboard. Následovalo vydání třídiskového setu kapely Feels Like The First Time, které obsahovalo akustické CD s intimní reinterpretací mnoha Foreigner klasických hitů, ale i nové studiové nahrávky a živé DVD ukazující nádhernou živelnou energii kapely.

Ovšem nejen díky koncertům hudba této kapely všech zamilovaných zaznamenala nárůst popularity. Díky mnoha filmům jako je Rock of Ages, Bad Moms, Angry Birds, Magic Mike, Pitch Perfect, The Good Boys vám možná zní v uších, aniž byste to zaznamenali.

Ale Foreigner uslyšíte i v TV seriálech jako je Orange Is The New Black, Stranger Things, nebo v TV show The Late Show se Stephenem Colbertem nebo The Tonight Show Jimmyho Fallona. A rockové hity od Foreigner si do svých reklam vybrali i giganti jako je Toyota, Google nebo Ford.

V říjnu 2016 dosáhli Foreigner významného milníku, když kapela vystoupila se svojí akustickou show ve zcela vyprodané kultovní newyorské Carnegie Hall. Tento rok také přinesl vydání vůbec prvního živého akustického alba FOREIGNER's In Concert: Unplugged.

Rok 2017 byl ve znamení oslav 40. výročí Foreigner. Ve Warner Music skupina vydala dvoj CD „40“, které obsahuje 40 písní nahraných v letech 1977 až 2017. Album bylo 9 týdnů v Top 200 žebříčku Billboard. V roce 2018 se Foreigner poprvé dostali na první místo žebříčku klasických alb Billboards se zcela novým projektem – albem FOREIGNER WITH THE 21ST CENTURY SYMPHONY ORCHESTRA & CHORUS.

Úspěch symfonického zvuku rockových Foreigner pokračoval řadou koncertů v USA, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu včetně vyprodaných koncertů v londýnské Royal Albert Hall a ikonické opeře v Sydney.

V roce 2022 jsou Foreigner zpět a vyjíždí na velkolepé evropské turné, jehož součástí se stane i holešovická Tipsport Arena v Praze. „Jsme nadšeni, že se po dlouhé coronavirové pauze opět vrací na česká pódia velké světové kapely. Foreigner patří mezi ty nejslavnější, a navíc budou mít v Praze svoji premiéru. Věříme, že si to čeští fanoušci užijí a v Tipsport Areně v Praze Holešovicích vytvoří tu správně žhavou atmosféru,“ řekl Petr Suchánek, šéf produkce pořadatelské agentury JVS GROUP.

Na kapelu Foreigner a jejich hity (nejen) pro zamilované se můžete těšit 12. června 2022. Vstupenky na koncert jsou v prodeji.


Autor: puc

Hudební salón Café crème představí v říjnu dvě sólistky

Včera v 19:59

Již 14 let nabízí Hudební salón Café crème dramturgicky ojedinělé projekty v oblasti klasické hudby. Svou uměleckou úrovní si vysloužil záštitu Pražského jara, v jehož prostorách – v kostele sv. Vavřince, se odehrává. V říjnu bude mít hostitelka, přední česká cembalistka Monika Knoblochová, tu...

Praha 1: Varhanní nešpory maltézských rytířů

Včera v 10:09

V rámci cyklu „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ uspořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory radnice Prahy 1 v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem koncert duchovní hudby v pondělí 10. října...

Art Book Fair. Prodejní veletrh zaměřený na literaturu

21. září 2022 v 10:37

Galerie hlavního města Prahy uvede poslední zářijový víkend druhý ročník Art Book Fair – knižního veletrhu zaměřeného na uměleckou a uměnovědnou literaturu. V průběhu dvou dnů nabídne platformu pro více než 60 vystavovatelů – galerie, umělecké školy, internetové portály, časopisy, nakladatelství,...

Století mučedníků. Výstava představí křesťany, kteří se stali obětmi totalitních režimů

21. září 2022 v 09:58

V pátek 23. září začne v Ambitu kláštera františkánů u Panny Marie Sněžné putovní výstava Století mučedníků (Century of Martyrs), která představuje osobnosti z různých evropských států, které zasvětily svůj život službě Bohu, lidem a společnosti. Muzeum paměti XX. století a Platforma evropské...

Kreslířka Bára z Nikolajky představí svůj nový projekt Barbora Sika

21. září 2022 v 09:44

Výrazná kreslířka Bára z Nikolajky představí na letošní výstavě Designblok svůj nový projekt Barbora Sika. Svou kolekci abstraktních maleb CirkLES uvede společně s nábytkářským duem BUDU. Instalace s mottem „Je to jen o úhlu pohledu“ oslaví svou vernisáž...

Musica Dolce Vita ve Vysočanech

20. září 2022 v 18:38

Cyklus koncertů komorní hudby pokračuje v obřadní síni vysočanské radnice ve čtvrtek 22. září vystoupením souboru Musica Dolce Vita.

Midi Lidi a Letní kapela zahrají zdarma na závěr Landscape festivalu

20. září 2022 v 09:15

Landscape festival připravil na závěr letošního ročníku koncert dvou vynikajících kapel. V prostoru Nákladového nádraží Žižkov, kde má festival hlavní expozici, vystoupí 20. září od 19 hodin kultovní Midi Lidi a Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem. 

Vernisáž umělecké instalace: Dvě barevná vychýlení – Štěpán Málek

20. září 2022 v 08:33

Projekt Štěpána Málka Dvě vychýlení v barvě situovaný na podesty schodiště před Volnočasovým centrem H55 v Hloubětíně je inspirován kouzlem pohledového betonu, betonu jako materiálu, který nemusí být jen čímsi strohým a industriálním.

Podpalubní kabaret na náplavce zažije comeback Vikiho Shocka

19. září 2022 ve 23:23

Na (A)VOID Floating Gallerry kotvící u náplavky Rašínova nábřeží na Výtoni se uskuteční v úterý 20. září od 20:30 hodin V. Podpalubní kabaret. Vstupné je dobrovolné.

Dny Prahy 15: Multikulturní festival Pestrá Praha 15

19. září 2022 ve 21:53

V areálu Galerie Golf Hostivař se ve čtvrtek 22. září koná festival Pestrá Praha 15.

NO NAME vystoupí v Hostivaři

19. září 2022 v 17:16

Praha 15 ve spolupráci s Galerií Golf Hostivař a uměleckou agenturou ZV zvou na koncert slovenské skupiny NO NAME

Písničky s humorem pro seniory

19. září 2022 v 10:40

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci Písničky s humorem, která se koná v úterý 20. září od 15 hodin v Malostranské besedě.

Koncert pro Motýlek

18. září 2022 v 10:34

Praha 14 zve na koncert pro Motýlek. V úterý 20. září od 18:30 hodin v Kulturním domě v Kyjích zazní nejznámější české a světové operní a operetní árie.

Další články
Nahoru