Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
V Praze vystoupí rocková skupina Foreigner
12 červen
Koncerty
Kapela Foreigner. Foto: JVS GROUP

V Praze vystoupí rocková skupina Foreigner

12. 6. 2022
Světový hit, který mluví za všechny květiny, romantická gesta i zamilované sms. I Want To Know What Love Is. Pokud vám to stále nic neříká, je čas si tuhle písničku pustit a ty neméně slavné jako například Waiting For a Girl Like You nebo Jukebox Hero, už si k vám naleznou cestu samy. Kapela, která má na kontě přes deset milionů prodaných desek, poprvé v rámci svého evropského turné míří do Evropy. Foreigner v čele s frontmanem Mickem Jonesem se představí letos 12. června v pražské Tipsport Areně.

Ještě než se zaposloucháte do těch nejzamilovanějších hitů této kapely, která má už od devadesátých let na svědomí nejednu svatbu, je čas na lehkou rekapitulaci. S 10 multiplatinovými alby a 16 hity ve světové Top 30 patří Foreigner k největším světovým rockovým hvězdám všech dob.

Z jejich písní se staly doslova rockové hymny: Juke Box Hero, Cold As Ice, Hot Blooded, Waiting For A Girl Like You, Feels Like The First Time, Urgent, Head Games, Say You Will, Long, Long Way From Home. A jak už zde bylo řečeno, mezi absolutní světovou špičku stále patří jejich balada I Want To Know What Love Is. 

Kapela Foreigner debutovala 1976 prvním studiovým albem, které vystřelilo na žebříčky hitparád hity Feels Like The First Time, Cold As Ice, nebo Long, Long Way From Home. Brzy po něm následovalo album Double Vision, kde jste mohli zaznamenat jako Urgent, Juke Box Hero a Waiting For A Girl Like You.

Páté album Agent Provocateur s hitem I Want To Know What Love Is, který na žebříčcích hitparád tehdy pokořil i Madonnu, pro kapelu znamenal velký skok do světa těch nejúspěšnějších.

Katalogové prodeje Foreigner byly nedávno v Business Insider oslavovány v Top 40 mezi nejprodávanějšími hudebními umělci všech dob. Týdenní prodeje Foreigner dokonce zastínily i AC/DC, Rolling Stones, The Who, Def Leppard, Van Halen nebo Aerosmith.

V roce 2002 kapela prošla změnou ve svém obsazení. Jako hlavního zpěváka si vybrala Kelly Hansena, známého basáka Jeffa Pilsona, klávesistu Michaela Bluesteina, kytaristy Bruce Watsona a Luise Carlose Maldonada, a za bicími sedí Chris Frazier.

S novými členy se začala psát nová kapitola v historii Foreigner. Kelly Hansen přivedl kapelu do digitálního věku a zároveň přitáhl novou generaci fanoušků. O tom svědčí i ocenění Atlantic Records za miliony shlédnutí a stáhnutí jejich hitů na internetu.

V novém složení Foreigner v roce 2005 se s živým albem Greatest Hits, Extended Versions znovu dostali do žebříčku Billboard. Následovalo vydání třídiskového setu kapely Feels Like The First Time, které obsahovalo akustické CD s intimní reinterpretací mnoha Foreigner klasických hitů, ale i nové studiové nahrávky a živé DVD ukazující nádhernou živelnou energii kapely.

Ovšem nejen díky koncertům hudba této kapely všech zamilovaných zaznamenala nárůst popularity. Díky mnoha filmům jako je Rock of Ages, Bad Moms, Angry Birds, Magic Mike, Pitch Perfect, The Good Boys vám možná zní v uších, aniž byste to zaznamenali.

Ale Foreigner uslyšíte i v TV seriálech jako je Orange Is The New Black, Stranger Things, nebo v TV show The Late Show se Stephenem Colbertem nebo The Tonight Show Jimmyho Fallona. A rockové hity od Foreigner si do svých reklam vybrali i giganti jako je Toyota, Google nebo Ford.

V říjnu 2016 dosáhli Foreigner významného milníku, když kapela vystoupila se svojí akustickou show ve zcela vyprodané kultovní newyorské Carnegie Hall. Tento rok také přinesl vydání vůbec prvního živého akustického alba FOREIGNER's In Concert: Unplugged.

Rok 2017 byl ve znamení oslav 40. výročí Foreigner. Ve Warner Music skupina vydala dvoj CD „40“, které obsahuje 40 písní nahraných v letech 1977 až 2017. Album bylo 9 týdnů v Top 200 žebříčku Billboard. V roce 2018 se Foreigner poprvé dostali na první místo žebříčku klasických alb Billboards se zcela novým projektem – albem FOREIGNER WITH THE 21ST CENTURY SYMPHONY ORCHESTRA & CHORUS.

Úspěch symfonického zvuku rockových Foreigner pokračoval řadou koncertů v USA, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu včetně vyprodaných koncertů v londýnské Royal Albert Hall a ikonické opeře v Sydney.

V roce 2022 jsou Foreigner zpět a vyjíždí na velkolepé evropské turné, jehož součástí se stane i holešovická Tipsport Arena v Praze. „Jsme nadšeni, že se po dlouhé coronavirové pauze opět vrací na česká pódia velké světové kapely. Foreigner patří mezi ty nejslavnější, a navíc budou mít v Praze svoji premiéru. Věříme, že si to čeští fanoušci užijí a v Tipsport Areně v Praze Holešovicích vytvoří tu správně žhavou atmosféru,“ řekl Petr Suchánek, šéf produkce pořadatelské agentury JVS GROUP.

Na kapelu Foreigner a jejich hity (nejen) pro zamilované se můžete těšit 12. června 2022. Vstupenky na koncert jsou v prodeji.


Autor: puc

Duben, ještě v Modré Vopici budem

Dnes ve 12:26

MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) zveřejnil svůj dubnový program. Návštěvníci se mohou těšit na řadu koncertů punkových i metalových kapel. V pátek 14. dubna se v klubu uskuteční Pražský psychedelický festival.

Trio Bohémo zakončí jarní část festivalu Věčná naděje

29. března 2023 v 10:57

Šestý ročník festivalu Věčná naděje zakončí svou jarní část 30. března koncertem Tria Bohémo v kostele sv. Vavřince na Malé Straně.

Oslavy Mezinárodního dne Romů

29. března 2023 v 07:17

Nezisková organizace ARA Art letos pořádá již 9. ročník oslav Mezinárodního dne Romů. Ten se slaví 8. dubna již od roku 1971, kdy byla založena Mezinárodní romská unie. Oslavy proběhnou od 5. do 8. dubna na několika místech v Praze.

Písecká brána zve na Velikonoční koncert

28. března 2023 ve 13:08

Ve čtvrtek 30. března se od 18 hodin koná v Praze 6 v Písecké bráně Jarní velikonoční koncert sopranistek Ady Bílkové a Lucie Laubové, které zazpívají české a světové melodie W. A. Mozarta, L. Janáčka a A. Dvořáka. Klavírní doprovod František Fiala. Vstup...

Výstava obrazů Radky Kuželové na radnici

27. března 2023 ve 13:12

V atriu radnice Prahy 13 je k vidění nová výstava obrazů Radky Kuželové a dalších autorů ze skupiny Beneart.

Legendární klub na Chmelnici připomene výstava v Malostranské besedě

27. března 2023 ve 13:02

Historie české, respektive československé, alternativní kulturní scény v osmdesátých a první polovině devadesátých let minulého století je neodmyslitelně spjata s legendárním Junior klubem Na Chmelnici na pražském Žižkově. Od 4. dubna do 15. května se na výstavě Tenkrát Na Chmelnici v Malostranské...

Výstava: Zrod Velké Prahy

27. března 2023 v 10:38

Výstava Zrod Velké Prahy se koná od 3. dubna do 28. dubna v prvním patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru.

Koncert: Děti dětem

25. března 2023 v 10:25

Benefiční koncert Děti dětem v sobotu 1. dubna. V postním duchu se představí od 17 hodin v kostele sv. Petra Na Poříčí Chlapecký sbor Bruncvík. Výtěžek bude letos věnován organizaci Člověk v tísni.

Velikonoční koncert v Kostele Krista Krále

23. března 2023 ve 20:15

Praha 9 zve na Velikonoční koncert, koná se 5. dubna od 18 hodin.

Chladné dítě bude mít premiéru v divadle DISK

23. března 2023 v 08:49

Inscenační tým v čele s režisérem Tomášem Rálišem se rozhodl pro inscenaci v Čechách dosud neuvedené hry „Chladné dítě“ německého dramatika Mariuse von Mayenburga. Poprvé bude toto současné německé dílo uvedeno v divadle DISK v pátek 31. března.

Goethe-Islands hledají české kapely a německé songy

23. března 2023 v 08:38

Německý Goethe-Institut a hudební festival United Islands of Prague hledají hudební skupiny složené z žáků základních a středních škol, v jejichž tvorbě je zastoupena němčina. Vítězové soutěže Goethe Islands vystoupí ve velkém stylu s vlastním koncertem v rámci květnových United...

Další články
Nahoru