Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 5°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze vystoupí dvojník Michaela Jacksona Sergio Cortes
Při koncertu nebude chybět slavný Jacksonův moonwalk. Foto: Royal Events /2X/

V Praze vystoupí dvojník Michaela Jacksona Sergio Cortes

V září to bude už čtyřiadvacet let, co Michael Jackson poprvé a naposledy navštívil Prahu. Jeho koncert, na kterém zněly největší hity a skladby z alba HIStory, tenkrát sledovalo 130 tisíc fanoušků. Do Prahy nyní míří show s názvem Michael Jackson Live Tribute. Do Fóra Karlín ji 2. října přiveze jediný oficiální dvojník Jacksona, známý španělský umělec Sergio Cortes.

sergio-cortes1 Autentická podoba, hlas, pohyby, originální kostýmy. To všechno dělá osmačtyřicetiletého rodáka z Barcelony jedničku mezi imitátory Krále popu. Sergio Cortes byl Michaelu Jacksonovi navíc blízký, spolupracoval s ním a dokonce za něho občas zaskakoval.

„Ta atmosféra vás pohltí, budete očarováni, nebudete věřit vlastním očím, co se to děje přímo zde, přímo teď a přímo před vámi. Je to něco ohromujícího, okouzlujícího, co se nedá slovy popsat,“ tvrdí pořadatelé show pořádané na Jacksonovu počest.

Do Prahy se těší i samotný Sergio Cortes. „Michael byl populární na celém světě a vím, že měl a stále má velkou fanouškovskou základnu i v České republice. Věřím, že mu všichni společně vzdáme v Praze hold. Už se toho nemůžu dočkat.“

Vstupenky na Michael Jackson Live Tribute Show jsou již v prodeji a získat je lze v sítích Ticket portal v ceně od 750 do 1290 korun.

Rozhovor se Sergio Cortesem:

Kde vás zastihla koronavirová krize a jak jste ji prožíval?  
Když to vypuklo v Číně, všichni jsme o viru slyšeli. Pracoval jsem v Evropě, měl jsem mnoho plánů a připravoval světové turné. Když virus dorazil do Evropy a začala se zavádět omezení na cestování, byl jsem ve své zemi, ve Španělsku. Jsem si jist, že nikdo nebyl připraven na podobnou situaci, jako je tato a která ničí svět.

Jak to ovlivnilo vás osobně?
Na emocionální úrovni mě to ovlivnilo, protože jsem nerozuměl tomu, co se děje ve světě. Na profesionální úrovni jsme samozřejmě zrušili všechna plánovaná show, která jsme připravovali mnoho měsíců předem a přesunuli je na jiné termíny.

Jak snášíte podobné změny?
 Jsem člověk, který žije přítomností, ze dne na den. Samozřejmě vás ovlivní, když se zhroutí pracovní plány, ale v tomto případě, kdy svět zažívá pandemii, je na prvním místě zdraví rodiny a zdraví světa obecně. Není místo pro profesionální nebo osobní ambice.

Co vám během pauzy nejvíce chybělo?
Způsob života, který jsem měl před virem. Ten mi chybí pořád.

Cestování do některých zemí už se obnovilo. Jak ho vítáte vy osobně, obáváte se ho?
Nemůžete žít ve strachu, to by byla chyba. Musíte mít ale na zřeteli bezpečnostní opatření a pokračovat v životě. Já se chystám na cesty za hranice už v září. 

V říjnu vás čeká návrat do České republiky, těšíte se na to? 
Ano, mám Českou republiku rád. Pokud jde o Prahu, nemám tady oblíbené místo, mám ji rád celou, místní zvyky i lidi. 

Na co se tentokrát mohou těšit vaši příznivci?
Nabídneme jim skvělou show se spoustou pozitivní energie a začneme také s iluzí.


Julie Clark: Poslední let

Včera ve 12:28

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost se zdá příznivá… Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to na první pohled vypadá.

Balet Národního divadla uvede pohádkový příběh Spící krasavice

10. dubna 2021 v 11:11

Výpravný balet Spící krasavice hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského vstupuje do repertoáru Baletu Národního divadla v choreografii legendární primabaleríny Márcii Haydée jako pozoruhodný artefakt duchovního odkazu baletní klasiky.

Dnes začínají oslavy Mezinárodního dne Romů

7. dubna 2021 v 17:14

Dnes začínají oslavy Mezinárodního dne Romů, které pořádá spolek Ara Art. Kulturní akce, která potrvá až do pátku 9. dubna se uskuteční v divadle D21 na Vinohradech. Sledovat je diváci budou moct pouze online a to již podruhé od loňského roku, kdy oslavy poprvé narušila koronavirová...

Rebecca Serleová: Za pět let

6. dubna 2021 ve 12:14

Dannie je špičková manhattanská právnička. Je ambiciózní, zvyklá uvažovat pragmaticky a žije spokojený a klidný život se svým přítelem Davidem, který ji právě požádal o ruku. Její nejlepší kamarádka Bella je její pravý opak – divoká bohémka, která se každý týden zamiluje do někoho...

Online: Anglická konverzace 50+

6. dubna 2021 v 09:45

Anglická konverzace pro mírně a středně pokročilé, která se řídí heslem „vesele vesele život musíš brát“ je určena pro účastníky ve věkové kategorii 50+.

Lobkowiczkým palácem vitruálně, v českém jazyce a zdarma

4. dubna 2021 v 06:35

Poznejte historii a krásu muzea Lobkowiczkého paláce během živé virtuální prohlídky vysílané zdarma.

Podpořte RockOperu Praha, vzkazuje grantové komisi Společnost Richarda Wagnera

29. března 2021 ve 20:55

RockOpera Praha získává ke své petici proti jednání grantové komise hlavního města Prahy podporu také od Společnosti Richarda Wagnera. Ta divadlu poslala dopis, ve kterém mimo jiného RockOperu Praha označuje za pokračovatele v myšlence Gesamtkunstwerku, tedy souborného uměleckého díla,...

Katalog umění ve veřejném prostoru je dostupný jako mapa i jako otevřená data

29. března 2021 ve 12:52

Galerie hlavního města Prahy (GHMP) na pražském portálu otevřených dat nově zveřejnila data týkající se umění ve veřejném prostoru. Galerie mapuje jak existující, tak zaniklá díla. Otevřená městská data jsou dostupná veřejným i soukromým subjektům k dalšímu využití, například k tvorbě mapových...

Anglická konverzace 50+ online

28. března 2021 v 09:02

Anglická konverzace pro mírně a středně pokročilé, která se řídí heslem „vesele vesele život musíš brát“ je určena pro účastníky ve věkové kategorii 50+.

Noc divadel letos s podtitulem Fresh Air

26. března 2021 v 08:10

Devátý ročník Noci divadel se uskuteční tradičně třetí listopadovou sobotu – 20. 11. 2021, letos s podtitulem Fresh Air. Zúčastněná divadla tak nejen naváží na loňské téma udr-život-elnost, ale představí také čerstvé novinky na divadelní scéně, novátorské přístupy nebo reflexi situace spojené...

Klaunovy názory ve filmové verzi

24. března 2021 v 11:00

Pro derniéru dramatizace románu Heinricha Bölla Klaunovy názory zvolilo pražské A studio Rubín netradiční formu. Vytvořilo speciální filmovou verzi, jejíž prostor se z jeviště Rubínu přenesl do autentického bytu hlavního představitele „smutného“ klauna Šimona Krupy. 

Další články
Nahoru