dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - jasno
21°C
V Praze vystoupí dvojník Michaela Jacksona Sergio Cortes
Při koncertu nebude chybět slavný Jacksonův moonwalk. Foto: Royal Events /2X/

V Praze vystoupí dvojník Michaela Jacksona Sergio Cortes

V září to bude už čtyřiadvacet let, co Michael Jackson poprvé a naposledy navštívil Prahu. Jeho koncert, na kterém zněly největší hity a skladby z alba HIStory, tenkrát sledovalo 130 tisíc fanoušků. Do Prahy nyní míří show s názvem Michael Jackson Live Tribute. Do Fóra Karlín ji 2. října přiveze jediný oficiální dvojník Jacksona, známý španělský umělec Sergio Cortes.

sergio-cortes1 Autentická podoba, hlas, pohyby, originální kostýmy. To všechno dělá osmačtyřicetiletého rodáka z Barcelony jedničku mezi imitátory Krále popu. Sergio Cortes byl Michaelu Jacksonovi navíc blízký, spolupracoval s ním a dokonce za něho občas zaskakoval.

„Ta atmosféra vás pohltí, budete očarováni, nebudete věřit vlastním očím, co se to děje přímo zde, přímo teď a přímo před vámi. Je to něco ohromujícího, okouzlujícího, co se nedá slovy popsat,“ tvrdí pořadatelé show pořádané na Jacksonovu počest.

Do Prahy se těší i samotný Sergio Cortes. „Michael byl populární na celém světě a vím, že měl a stále má velkou fanouškovskou základnu i v České republice. Věřím, že mu všichni společně vzdáme v Praze hold. Už se toho nemůžu dočkat.“

Vstupenky na Michael Jackson Live Tribute Show jsou již v prodeji a získat je lze v sítích Ticket portal v ceně od 750 do 1290 korun.

Rozhovor se Sergio Cortesem:

Kde vás zastihla koronavirová krize a jak jste ji prožíval?  
Když to vypuklo v Číně, všichni jsme o viru slyšeli. Pracoval jsem v Evropě, měl jsem mnoho plánů a připravoval světové turné. Když virus dorazil do Evropy a začala se zavádět omezení na cestování, byl jsem ve své zemi, ve Španělsku. Jsem si jist, že nikdo nebyl připraven na podobnou situaci, jako je tato a která ničí svět.

Jak to ovlivnilo vás osobně?
Na emocionální úrovni mě to ovlivnilo, protože jsem nerozuměl tomu, co se děje ve světě. Na profesionální úrovni jsme samozřejmě zrušili všechna plánovaná show, která jsme připravovali mnoho měsíců předem a přesunuli je na jiné termíny.

Jak snášíte podobné změny?
 Jsem člověk, který žije přítomností, ze dne na den. Samozřejmě vás ovlivní, když se zhroutí pracovní plány, ale v tomto případě, kdy svět zažívá pandemii, je na prvním místě zdraví rodiny a zdraví světa obecně. Není místo pro profesionální nebo osobní ambice.

Co vám během pauzy nejvíce chybělo?
Způsob života, který jsem měl před virem. Ten mi chybí pořád.

Cestování do některých zemí už se obnovilo. Jak ho vítáte vy osobně, obáváte se ho?
Nemůžete žít ve strachu, to by byla chyba. Musíte mít ale na zřeteli bezpečnostní opatření a pokračovat v životě. Já se chystám na cesty za hranice už v září. 

V říjnu vás čeká návrat do České republiky, těšíte se na to? 
Ano, mám Českou republiku rád. Pokud jde o Prahu, nemám tady oblíbené místo, mám ji rád celou, místní zvyky i lidi. 

Na co se tentokrát mohou těšit vaši příznivci?
Nabídneme jim skvělou show se spoustou pozitivní energie a začneme také s iluzí.


Devatero řemesel v Praze 8

Včera ve 13:32

Výstava studentských prací SOŠ uměleckořemeslné se od 16. září do 27. listopadu koná v Libeňském zámku.

Kate Hodgesová: Milované a obávané

Včera v 09:37

Padesát příběhů mytických žen ze všech koutů světa. Kniha Milované a obávané se skládá ze starých mýtů a lidových příběhů o legendárních mytických bytostech, ale vypráví je novým způsobem. Nezávislé víly, svůdné dívky v lesích, strašidelné čarodějnice nebo málo známé bohyně – kniha pokrývá širokou...

Allie Reynoldsová: Mráz pod kůží

Včera v 09:17

Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem. Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších...

Koncert v parku Přátelství

15. září 2020 v 18:41

Večer v neděli 20. září v parku Přátelství na Proseku bude patřit milovníkům klasické hudby. Zazní Má vlast Bedřicha Smetany a Novosvětská Antonína Dvořáka v podání Orchestru Praga Sinfonietta pod vedením dirigentky Miriam Němcové.

Dernisáž výstavy Slavné vily Prahy 6: Hanspaulka

15. září 2020 v 15:15

Na konci září letošního roku vyjde další z knih v edici Slavných vil, tentokrát o vilách na Hanspaulce. K vydání knihy připravila radnice Prahy 6 stejnojmennou výstavu v Galerii Skleňák.

Devětkrát s devítkou pokračuje čtvrtým koncertem

13. září 2020 v 07:31

Dvacátý ročník festivalu komorní a orchestrální tvorby Devětkrát s devítkou je rozdělen je do dvou etap a čtvrtý koncert jeho podzimní části se koná ve pondělí 14. září.

Praha 4: Divadlo Bravo začne pestrým a zdarma přístupným programem

13. září 2020 v 06:07

Dnes, 13. září. proběhne slavnostní otevření a předání Divadla Bravo! do rukou předního novocirkusového souboru Losers Cirque Company. Pro první návštěvníky nové scény v dřívějším Branickém divadle je připraven na celé odpoledne zdarma přístupný program pro celou rodinu, který nabídne nový cirkus,...

Salon Prahy 9 na vysočanské radnici

11. září 2020 v 16:18

Po dvou letech se popáté se do Galerie 9 vrací Salon Prahy 9, přehlídka tvorby výtvarných umělců Prahy 9, tentokrát s účastí 44 autorů.

Další články
Nahoru