Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze vyjížděly sypače k prvnímu ostrému zásahu
Sypače vyrazily do terénu. Foto: TSK

V Praze vyjížděly sypače k prvnímu ostrému zásahu

První rozsáhlejší sněžení letošního podzimu zaměstnalo o víkendu i pražské silničáře. K prvnímu posypu nejdůležitějších komunikací vyjížděli v noci na sobotu. Ze stejného důvodu se posypové vozy vydaly do ulic i v neděli nad ránem, vyplývá z informací pražské Technické správy komunikací (TSK) na síti X. 

Sníh působil o víkendu komplikace některým autobusovým spojům pražské MHD. V neděli ráno měli podle informací na webu dopravního podniku problémy se sjízdností silnic řidiči autobusů v oblasti Tuchoměřic a linka 172 v ulici Na Hvězdárně ve Velké Chuchli.

První ostrý výjezd letošního podzimu měli pražští silničáři v sobotu v 01:30, kdy likvidačním posypem ošetřili nejdůležitější silnice v hlavním městě. Kvůli přetrvávajícímu chladnému počasí byl další výjezd posypových vozů vyhlášen v neděli ve 02:15.

Pražské silnice zařazené do plánu zimní údržby TSK jsou rozděleny do tří základních pořadí podle jejich významu. Pro údržbu na komunikacích prvního pořadí je vyhrazeno 73 sypačů, které vyjíždí vždy s pluhem.

Dalších 50 menších strojů je připraveno na méně důležité komunikace druhého a třetího pořadí. Stále je také k dispozici jeden sypač na operativní zásahy pro integrovaný záchranný systém a v případě potřeby má dodavatel k dispozici i dvě sněhové frézy, uvedla správa komunikací počátkem listopadu.

První vydatnější sněžení letošního podzimu zasáhlo o víkendu většinu Česka. „Nedělní ráno je ještě více zasněžené než to sobotní. Sníh již leží na většině území ČR," uvedl v neděli na facebooku Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Na horách podle jeho údajů leží nejčastěji mezi 20 a 30 centimetry sněhu a na hřebenech Krkonoš dosahuje výška sněhu až 60 centimetrů. Více než deset centimetrů v neděli ráno naměřili ale i meteorologové na stanici Ústí nad Labem – Kočkov, která leží pouze v nadmořské výšce 375 metrů.


Autor: ČTK

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Dnes v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru