dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
V Praze vznikne nový park, který propojí několik oblastí. Bude větší než Stromovka
Nový park bude rozlehlejší než Stromovka. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

V Praze vznikne nový park, který propojí několik oblastí. Bude větší než Stromovka

Ve východní části Prahy vznikne nový park, který bude větší než Stromovka. Propojit má sídliště Černý Most, Dolní a Horní Počernice, Hostavice a Kyje. Hlavní město včera oficiálně budování parku zahájilo.

Vytváření Parku u Čeňku, který bude mít 100 hektarů, je rozděleno na několik etap. První z nich přijde na necelých 15 milionů korun, z toho téměř 80 procent Praha získá z fondů Evropské unie. Další peníze pak budou stát třeba lavičky a další vybavení parku.

Park nabídne prostor pro celoroční volnočasové aktivity obyvatel, součástí programu je podpora biotopu kolem rybníku Martiňák a rozšíření aktivní zeleně.

namestek-vavra-nahled

1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra

„Revitalizace tohoto území umožní proměnu v oázu oddechu v této části hlavního města. Vznikne zde hřiště, víceúčelové plochy, přírodní amfiteátr, cyklostezky nebo naučné stezky,“ uvedl 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra.

Součástí projektu je vybudování nových parkovacích stání, přeložka inženýrských sítí, nové veřejné osvětlení a vybavení území mobiliářem. Plánovány jsou i sadové úpravy.

„Nově budovaný park v Čeňku by se měl stát nejen jednou z dominant městské části, ale i příjemným místem pro aktivní i pasivní trávení volného času a věřím, že i vyhledávanou lokalitou pro širokou veřejnost z celé metropole,“ dodal starosta Prahy 14 Radek Vondra.


Další články
Nahoru