Dnes Středa - skorojasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze už umřelo s covidem přes 2000 lidí, v pondělí rekordních 28
Počty hospitalizovaných by do budoucna mohlo snížit očkování proti novému typu koronaviru. Ilustrační foto: JP

V Praze už umřelo s covidem přes 2000 lidí, v pondělí rekordních 28

Od začátku epidemie zemřelo v Praze přes 2000 lidí s prokázanou nákazou novým typem koronaviru, z toho 913 od začátku letošního roku. Denním maximem je pondělních 28 úmrtí. V úterý přibylo v hlavním městě 1768 nově potvrzených případů nákazy, o 245 méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od začátku letošního roku připadá v Praze v průměru 13,5 případu úmrtí na den. Údaj ale stále stoupá. Zatímco v lednu to bylo 12 případů denně, v únoru průměr stoupl na 13 a v březnu je to už 19 úmrtí za den.

Od loňského března, kdy byla v Česku poprvé potvrzena přítomnost nového koronaviru, prokázaly testy v metropoli přes 153 000 případů nákazy. Přibližně 85 procent nakažených už se z nemoci uzdravilo. Naopak 2014 lidí s prokázaným v hlavním městě zemřelo.

Počty úmrtí začaly stoupal loni na podzim. Nejvíce úmrtí, téměř 400, přibylo v Praze do statistik v listopadu. V prosinci to bylo 286 případů, v lednu 372 a v únoru o tři případy méně. Únor byl ale o tři dny kratší. Od začátku března zemřelo v Praze zatím 172 lidí s covidem.

Nadále velké zátěži čelí v důsledku epidemie pražské nemocnice. Na jednotkách intenzivní péče a ARO bylo dnes ráno v Praze pro covidové pacienty volných deset lůžek. Standardních postelí s kyslíkem bylo k dispozici 39.

Dalších více než šest desítek míst je neobsazených na reprofilizovaných lůžkách, která jsou za běžného provozu určená k poskytování péče jiného typu či odbornosti.

Počty hospitalizovaných by do budoucna mohlo snížit očkování proti novému typu koronaviru, které v Česku odstartovalo 27. prosince. Od té doby zdravotníci v Praze podali téměř 181 000 dávek vakcíny. Obě potřebné dávky dostalo 69 000 lidí.

Tempo očkování od začátku března zrychlilo. Toto úterý aplikovali zdravotníci 4588 dávek, což byl třetí nejvyšší denní počet. Rekordem zůstává 5573 aplikovaných vakcín minulou středu.


Autor: ČTK

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru