Dnes Pátek - polojasno 28°C
Zítra Sobota - polojasno 26°C
Pátek 30. 7. 2021
Svátek má Bořivoj
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze už umřelo s covidem přes 2000 lidí, v pondělí rekordních 28
Počty hospitalizovaných by do budoucna mohlo snížit očkování proti novému typu koronaviru. Ilustrační foto: JP

V Praze už umřelo s covidem přes 2000 lidí, v pondělí rekordních 28

Od začátku epidemie zemřelo v Praze přes 2000 lidí s prokázanou nákazou novým typem koronaviru, z toho 913 od začátku letošního roku. Denním maximem je pondělních 28 úmrtí. V úterý přibylo v hlavním městě 1768 nově potvrzených případů nákazy, o 245 méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od začátku letošního roku připadá v Praze v průměru 13,5 případu úmrtí na den. Údaj ale stále stoupá. Zatímco v lednu to bylo 12 případů denně, v únoru průměr stoupl na 13 a v březnu je to už 19 úmrtí za den.

Od loňského března, kdy byla v Česku poprvé potvrzena přítomnost nového koronaviru, prokázaly testy v metropoli přes 153 000 případů nákazy. Přibližně 85 procent nakažených už se z nemoci uzdravilo. Naopak 2014 lidí s prokázaným v hlavním městě zemřelo.

Počty úmrtí začaly stoupal loni na podzim. Nejvíce úmrtí, téměř 400, přibylo v Praze do statistik v listopadu. V prosinci to bylo 286 případů, v lednu 372 a v únoru o tři případy méně. Únor byl ale o tři dny kratší. Od začátku března zemřelo v Praze zatím 172 lidí s covidem.

Nadále velké zátěži čelí v důsledku epidemie pražské nemocnice. Na jednotkách intenzivní péče a ARO bylo dnes ráno v Praze pro covidové pacienty volných deset lůžek. Standardních postelí s kyslíkem bylo k dispozici 39.

Dalších více než šest desítek míst je neobsazených na reprofilizovaných lůžkách, která jsou za běžného provozu určená k poskytování péče jiného typu či odbornosti.

Počty hospitalizovaných by do budoucna mohlo snížit očkování proti novému typu koronaviru, které v Česku odstartovalo 27. prosince. Od té doby zdravotníci v Praze podali téměř 181 000 dávek vakcíny. Obě potřebné dávky dostalo 69 000 lidí.

Tempo očkování od začátku března zrychlilo. Toto úterý aplikovali zdravotníci 4588 dávek, což byl třetí nejvyšší denní počet. Rekordem zůstává 5573 aplikovaných vakcín minulou středu.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

Včera ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

Včera ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

27. července 2021 ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Další články
Nahoru