Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze už umřelo s covidem přes 2000 lidí, v pondělí rekordních 28
Počty hospitalizovaných by do budoucna mohlo snížit očkování proti novému typu koronaviru. Ilustrační foto: JP

V Praze už umřelo s covidem přes 2000 lidí, v pondělí rekordních 28

Od začátku epidemie zemřelo v Praze přes 2000 lidí s prokázanou nákazou novým typem koronaviru, z toho 913 od začátku letošního roku. Denním maximem je pondělních 28 úmrtí. V úterý přibylo v hlavním městě 1768 nově potvrzených případů nákazy, o 245 méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od začátku letošního roku připadá v Praze v průměru 13,5 případu úmrtí na den. Údaj ale stále stoupá. Zatímco v lednu to bylo 12 případů denně, v únoru průměr stoupl na 13 a v březnu je to už 19 úmrtí za den.

Od loňského března, kdy byla v Česku poprvé potvrzena přítomnost nového koronaviru, prokázaly testy v metropoli přes 153 000 případů nákazy. Přibližně 85 procent nakažených už se z nemoci uzdravilo. Naopak 2014 lidí s prokázaným v hlavním městě zemřelo.

Počty úmrtí začaly stoupal loni na podzim. Nejvíce úmrtí, téměř 400, přibylo v Praze do statistik v listopadu. V prosinci to bylo 286 případů, v lednu 372 a v únoru o tři případy méně. Únor byl ale o tři dny kratší. Od začátku března zemřelo v Praze zatím 172 lidí s covidem.

Nadále velké zátěži čelí v důsledku epidemie pražské nemocnice. Na jednotkách intenzivní péče a ARO bylo dnes ráno v Praze pro covidové pacienty volných deset lůžek. Standardních postelí s kyslíkem bylo k dispozici 39.

Dalších více než šest desítek míst je neobsazených na reprofilizovaných lůžkách, která jsou za běžného provozu určená k poskytování péče jiného typu či odbornosti.

Počty hospitalizovaných by do budoucna mohlo snížit očkování proti novému typu koronaviru, které v Česku odstartovalo 27. prosince. Od té doby zdravotníci v Praze podali téměř 181 000 dávek vakcíny. Obě potřebné dávky dostalo 69 000 lidí.

Tempo očkování od začátku března zrychlilo. Toto úterý aplikovali zdravotníci 4588 dávek, což byl třetí nejvyšší denní počet. Rekordem zůstává 5573 aplikovaných vakcín minulou středu.


Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

Dnes v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

Včera v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

Včera v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

Včera v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Další články
Nahoru