Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze tančí na vozíku handicapovaní sportovci z  Evropy a Blízkého východu
Foto: TALK

V Praze tančí na vozíku handicapovaní sportovci z Evropy a Blízkého východu

Je to největší šampionát v tanci na vozíku, který se kdy v Česku uskutečnil, a zároveň nejvýznamnější letošní soutěž v tomto sportu po celém světě. Kongresový sál hotelu Clarion ve Vysočanech od dneška do neděle 30. října hostí mistrovství Evropy v para dance. Prague 2022 Para Dance Sport European Championship nabízí několik disciplín především ve standardních a latinskoamerických tancích. Účastní se více než 120 para tanečníků z celé Evropy, a dokonce i Blízkého východu. České barvy hájí tři páry.

„S rozvojem para dance jsem začínal teprve v posledním předcovidovém roce 2019. Kdyby mi někdo tehdy řekl, že už po třech letech budeme v Česku pořádat mistrovství Evropy, asi bych se smál. Už vloni se nám ale podařilo uspořádat Světový pohár, a právě na základě toho nám přidělili prestižní pořadatelství evropského šampionátu. Moc si toho vážím a pevně věřím, že tento nesporný politický úspěch pomůže posunout český para dance na evropskou úroveň,“ uvedl Vítězslav Rázek, manažer soutěže Prague 2022 Para Dance Sport European Championship.

„Prague 2022 Para Dance Sport European Championship se koná v pro nás výjimečném roce, protože Česká republika převzala v druhé polovině roku 2022 předsednictví EU, a proto jsme velmi rádi, že můžeme hostit mistrovství Evropy v tak výjimečné disciplíně, jakou je taneční sport. Tanec je součástí lidského života od nepaměti a vedle špičkových sportovních výkonů nás čeká i běžná forma tance, společenský tanec, který si budou moci všichni, ať už sportovci nebo diváci, vychutnat na večerním galavečeru,“ řekl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS), který nad akcí převzal záštitu. Devátá městská část se stala i spolupořadatelem celého mistrovství.

Jak už je ve světě para dance zvykem, sportovci měří síly v několika disciplínách, které laická veřejnost běžně nezná. Zatímco v sólové kategorii tančí každý hendikepovaný sám, v kategorii duo tvoří taneční pár dva hendikepovaní.

Nejběžnější kategorie combi páruje hendikepovaného a zdravého tanečníka. Soupeří se ve standardních a latinskoamerických tancích, na programu jsou i divácky atraktivní showdance a freestyle.

Přestože se český para dance formuje teprve několik let, do mistrovství Evropy zasáhnou hned tři reprezentanti, všichni v kategorii combi. Nejznámější tváří je Jan Kohout z desáté řady StarDance, který bude tančit s Karolínou Dvořáčkovou.

Další reprezentační páry tvoří Jan Beránek s Marcelou Řasovou z klubu Fuego Říčany a loňští mistři ČR v latinskoamerických tancích Rostislav Vyhnálek se Zuzanou Chalupovou z SKV Praha. organizátora Czech Para Dance Sport.


Autor: puc

Praha 2: Festival sportu pro Dvojku

Dnes v 07:35

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná v pátek 21. června od 9 do 14 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

Praha 4 bude žít fotbalovým mistrovstvím Evropy 2024

16. června 2024 v 19:03

V pondělí 17. června v 16 hodin bude slavnostně otevřena Fan zóna v centru Prahy 4 na náměstí Budějovická, přímo nad stanicí metra C.

Běh pro Jedličku na Vyšehradě

15. června 2024 v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

15. června 2024 v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Bitvy v UNYP Aréně: Vasil Ducár zraněn, nové hvězdy přichází na scénu!

12. června 2024 v 17:44

Vasil Ducár, který měl být jedním z hlavních taháků páteční akce v Unyp aréně, bohužel nebude moci nastoupit do ringu. Tuto informaci dnes oznámil na tiskové konferenci v Praze, kterou pořádaly organizace Patron Boxing a Heroes Gate, zodpovědné za událost The Ring 12.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

12. června 2024 v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Hvězdy Real Top Praha proti osobnostem Prahy 14

7. června 2024 v 09:29

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Radotín Sportfest nabídne dvě desítky sportovních disciplín pro celou rodinu

5. června 2024 v 11:45

V městské části Radotín se o víkendu 8. a 9. června uskuteční druhý ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci se stejně jako loni mohou zapojit do soutěží a závodů o medaile, na vlastní kůži si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – mimo jiné lakros, volejbal, plážový fotbal,...

Praha 4: Outdoor fitness a Nordic walking v červnu

4. června 2024 v 11:33

Pravidelné sportovní dny pro malé i velké na dvou místech a ve dvou termínech. V Parku Na Pankráci to jsou pondělní odpolední Outdoor Fitness pro malé i velké děti a v Krčském lese pak odpolední středeční Nordic walking pro děti i dospělé.

Běžecký závod v Dolních Počernicích

4. června 2024 v 07:26

Závod se koná v zámeckém parku v soboru 8. června. Během celého dne si můžete spolu se svými dětmi prohlédnout policejní techniku, výstroj mnoha policistů a vyzkoušet různé policejní činnosti.

Půlmaraton po hranicích čtvrté městské části

2. června 2024 v 08:53

Víte, jak dlouhá je po obvodu Praha 4? Plus mínus je to půlmaratónská trať. Oběhnout ji můžete 9. června.

Další články
Nahoru