dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
V Praze stoupl počet krádeží v autech a obydlích, vraždy a loupeže jsou podle policie v útlumu
Ilustrační foto: Policie ČR

V Praze stoupl počet krádeží v autech a obydlích, vraždy a loupeže jsou podle policie v útlumu

Pražská policie zaznamenala loni nárůst krádeží věcí z motorových vozidel a jejich součástek. Zvyšuje se také počet vloupání do objektů jako jsou zahradní chatky a sklepy. Ukázaly to statistiky kriminality.

„Trápí nás majetková trestná činnost, a to zejména pouliční,“ uvedl ředitel policie hlavního města Martin Vondrášek. Loni podle něj v metropoli stoupl počet zejména krádeží věcí a součástek z motorových vozidel.

Dalším problémem jsou vloupání do takzvaných jiných objektů. Nejsou to podle něj byty, domy a firmy. „Jsou to zpravidla méně zajištěné objekty jako zahradní chatky, sklepní kóje, altány a kanceláře,“ dodal. Nejzávažnější trestná činnost jako vraždy a loupeže byla podle něj spíše v útlumu.

Policie podle Vondráška zjistila loni v Praze přes 82 000 trestných činů, což bylo o 9660 více než rok před tím. Zjistit pachatele se policistům podařilo ve více než 17 000 případů, tedy o 1790 více než dříve.

V České republice bylo v roce 2013 zaznamenáno 325 366 trestných činů. Tento počet je čtvrtým nejnižším počtem registrovaných trestných činů od roku 1993, tedy za posledních 21 let.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru