dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
V Praze stoupá počet sebevražd. Nejčastěji si lidé sahají na život v pondělí odpoledne
Ilustrační foto: sxc.hu

V Praze stoupá počet sebevražd. Nejčastěji si lidé sahají na život v pondělí odpoledne

Od roku 2007 se v Praze pokusilo zabít více než 6000 lidí, z toho více než 1340 ji dokončilo. Za posledních pět let stoupl počet dokonaných sebevražd o 51 procent. Vyplývá to z údajů pražské záchranné služby. Ta zároveň oznámila, že loni počet ošetřených pacientů poprvé překročil hranici 100 000, výjezdů záchranářům přibývá i letos.

Pražská záchranná služba zpracovala statistiky sebevražd od roku 2007 do letošního září. Nejčastěji dochází v Praze k sebevraždám mužů ve věkové skupině 41 až 65 let, kteří se rozhodli ukončit svůj život v pondělí kolem 14 hodin.

O sebevraždu se lidé v hlavním městě pokouší především v březnu, nejmíň naopak v květnu. Podle statistik pražské záchranky jsou rozdíly nejen mezi počtem mužů a žen, kteří se k sebevraždám odhodlají, ale také v tom, zda jí dokončí.

Zatímco za posledních téměř šest let se o sebevraždu pokusilo více než 3500 mužů a více než 2500 žen, dokončilo ji asi 300 žen a více než 1000 mužů. Nejvíce pražských sebevrahů zemře při oběšení nebo skoku z výšky, vzít si život se ale nejvíce lidí pokusí „použitím ostrého předmětu“ nebo otravou.

Sebevrahové dle statistik nejčastěji umírají odpoledne kolem 14. hodiny. O sebezabití se pokoušejí i ve večerních hodinách. Nejvíce sebevrahů pražští záchranáři evidují především v centrálních městských částech, tedy na Novém Městě, na Žižkově, v Nuslích nebo Vršovicích, ale také ve Strašnicích, Holešovicích, Stodůlkách, Záběhlicích nebo na Chodově.

Výsledky statistik pražské záchranné služby odpovídá celorepublikovým trendům, podle kterých počet sebevrahů přibývá a nejčastěji se zabíjí muži.

Záchranáři dnes zároveň zveřejnili statistiky v počtech výjezdů. Loni zasahovali u více než 102 000 případů. Do včerejšího dne se tento počet již téměř vyrovnal. Více než 70 procent zásahů představuje náhlé zhoršení zdravotního stavu chronicky nemocných.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru