dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
30°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
27°C
V Praze skončil zákaz rozdělávání ohňů, čarodějnice nepřijdou o hlavní lákadlo
Pálení čarodějnic v Podolí. Foto: archiv Žluté lázně

V Praze skončil zákaz rozdělávání ohňů, čarodějnice nepřijdou o hlavní lákadlo

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) odvolal v noci na dnešek výstrahu před zvýšeným nebezpečím vzniku požáru v Praze. I kdyby k tomu zrušení nedošlo, pálení čarodějnic by se v Praze konalo, protože magistrát se rozhodl letos rozdělávání ohňů během čarodějnic i tak povolit při splnění jistých podmínek ze strany organizátorů.

V souvislosti s tím byla platnost nařízení hl. m. Prahy týkající se zákazu rozdělávání ohňů na rizikových místech na území hlavního města. Nařízení platilo od minulé soboty.

Stejný zákaz začal platit loni na konci dubna a kvůli němu se tradiční oslavy pálení čarodějnic musely obejít bez největšího lákadla. Letos ohně rozdělávat bude možné.

Když uplynulý týden zákaz platil, nebylo možné rozdělávat oheň a kouřit cigarety v lesoparcích, lesích a zahradách. Zákaz platil i pro území ve vzdálenosti 50 metrů od okraje lesa, skladů sena a slámy, na loukách a polích.

V těchto rizikových místech pro vznik požáru bylo zakázáno používání lampionů, pochodní i létajících přání, odhazování hořících nebo doutnajících předmětů. Byla zakázány i jízdy parních lokomotiv.

„Pálení čarodějnic je oblíbená tradice především u dětí a je samozřejmě vždy smutné, když jsou zklamány. Proto jsme se letos i přes sucho rozhodli, že zapalování ohňů městským částem nezakážeme,“ uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Dodal, že vedení města důrazně žádá pořadatele akcí, aby dobře zvolili místo, kde oheň rozdělat, a dodrželi všechna bezpečnostní opatření.

„Pálení čarodějnic je oblíbená tradice především u dětí a je samozřejmě vždy smutné, když jsou zklamány. Proto jsme se letos i přes sucho rozhodli, že zapalování ohňů městským částem nezakážeme," uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Dodal, že vedení města důrazně žádá pořadatele akcí, aby dobře zvolili místo, kde oheň rozdělat, a dodrželi všechna bezpečnostní opatření.

Vedení magistrátů nechalo do znění pravidel, která byla přijata v roce 2016, zapracovat nový paragraf, stanovující výjimky ze zákazu. Organizátor akce musí vybrat takové místo, které není rizikové, nahlásit konání akce hasičskému sboru a zajistit asistenci jednotky požárníků.


V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

Včera v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Odměna za práci v okrskových volebních komisích Prahy 5

7. srpna 2020 ve 22:53

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají 2. a 3. října 2020. Úřad městské části Praha 5 zajišťuje volby do Senátu za volební obvod č. 21.

Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Další články
Nahoru