Dnes Středa - prehanky-dest 18°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 12. 5. 2021
Svátek má Pankrác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze skončil zákaz rozdělávání ohňů, čarodějnice nepřijdou o hlavní lákadlo
Pálení čarodějnic v Podolí. Foto: archiv Žluté lázně

V Praze skončil zákaz rozdělávání ohňů, čarodějnice nepřijdou o hlavní lákadlo

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) odvolal v noci na dnešek výstrahu před zvýšeným nebezpečím vzniku požáru v Praze. I kdyby k tomu zrušení nedošlo, pálení čarodějnic by se v Praze konalo, protože magistrát se rozhodl letos rozdělávání ohňů během čarodějnic i tak povolit při splnění jistých podmínek ze strany organizátorů.

V souvislosti s tím byla platnost nařízení hl. m. Prahy týkající se zákazu rozdělávání ohňů na rizikových místech na území hlavního města. Nařízení platilo od minulé soboty.

Stejný zákaz začal platit loni na konci dubna a kvůli němu se tradiční oslavy pálení čarodějnic musely obejít bez největšího lákadla. Letos ohně rozdělávat bude možné.

Když uplynulý týden zákaz platil, nebylo možné rozdělávat oheň a kouřit cigarety v lesoparcích, lesích a zahradách. Zákaz platil i pro území ve vzdálenosti 50 metrů od okraje lesa, skladů sena a slámy, na loukách a polích.

V těchto rizikových místech pro vznik požáru bylo zakázáno používání lampionů, pochodní i létajících přání, odhazování hořících nebo doutnajících předmětů. Byla zakázány i jízdy parních lokomotiv.

„Pálení čarodějnic je oblíbená tradice především u dětí a je samozřejmě vždy smutné, když jsou zklamány. Proto jsme se letos i přes sucho rozhodli, že zapalování ohňů městským částem nezakážeme,“ uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Dodal, že vedení města důrazně žádá pořadatele akcí, aby dobře zvolili místo, kde oheň rozdělat, a dodrželi všechna bezpečnostní opatření.

„Pálení čarodějnic je oblíbená tradice především u dětí a je samozřejmě vždy smutné, když jsou zklamány. Proto jsme se letos i přes sucho rozhodli, že zapalování ohňů městským částem nezakážeme," uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Dodal, že vedení města důrazně žádá pořadatele akcí, aby dobře zvolili místo, kde oheň rozdělat, a dodrželi všechna bezpečnostní opatření.

Vedení magistrátů nechalo do znění pravidel, která byla přijata v roce 2016, zapracovat nový paragraf, stanovující výjimky ze zákazu. Organizátor akce musí vybrat takové místo, které není rizikové, nahlásit konání akce hasičskému sboru a zajistit asistenci jednotky požárníků.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

9. května 2021 v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Další články
Nahoru