Dnes Pátek - snih 3°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze skončil na Vltavě stav ohrožení, zábrany zůstávají
Protipovodňové zábrany v Praze zatím zůstanou. Foto: archiv MHMP

V Praze skončil na Vltavě stav ohrožení, zábrany zůstávají

Dnes ráno byl po zasedání krizového štábu odvolán třetí povodňový stupeň, tedy stav ohrožení. Nyní platí v metropoli druhý stupeň povodňové aktivity – pohotovost.

Dnes ráno byl po zasedání krizového štábu odvolán třetí povodňový stupeň, tedy stav ohrožení. Nyní platí v metropoli druhý stupeň povodňové aktivity – pohotovost.

Průtok vody ve Vltavě na území Prahy se pohybuje kolem 1000 m3/s, což je na hranici 1. a 2. povodňového stupně.

Stav pohotovosti sice mohl být odvolán již o víkendu, ale vhledem k předpovědím počasí, které avizovaly na neděli a především pondělí velké deště, k odvolání nedošlo.

Nádrže na Rokytce a Botiči jsou upuštěny

Pokud by se do České republiky vrátily velké deště a hladiny řek by začaly opět stoupat, Praha by měla být na takový vývoj připravena. Na říčkách Rokytka a Botič, které metropoli potrápily minulý týden, jsou nádrže upuštěny. Stejně tak přehrady vltavské kaskády. O odstranění protipovodňových zábran zatím nebylo rozhodnuto, předpokládá se však, že by měla být započata jejich demontáž.

Dále platí řada omezujících opatření. „Upozornit chci zejména na zákaz vstupu do zhruba třiceti parků, kde nadále hrozí pád větví i stromů. Včerejší bouřka potvrdila trvající hrozbu. Nebezpečné jsou cyklostezky u Vltavy, problém bude trvat déle, protože někde jsou podmáčené a budou nutné velké opravy. Berte to, prosím, jako trvalé varování, vážné nebezpečí tam skutečně je,“ uvedl Tomáš Hudeček, první náměstek primátora pověřený výkonem kompetencí primátora.


Autor: Dalibor Kracík

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

1. března 2021 v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Další články
Nahoru