dnes
Pátek - zatazeno
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
V Praze skončil na Vltavě stav ohrožení, zábrany zůstávají
Protipovodňové zábrany v Praze zatím zůstanou. Foto: archiv MHMP

V Praze skončil na Vltavě stav ohrožení, zábrany zůstávají

Dnes ráno byl po zasedání krizového štábu odvolán třetí povodňový stupeň, tedy stav ohrožení. Nyní platí v metropoli druhý stupeň povodňové aktivity – pohotovost.

Dnes ráno byl po zasedání krizového štábu odvolán třetí povodňový stupeň, tedy stav ohrožení. Nyní platí v metropoli druhý stupeň povodňové aktivity – pohotovost.

Průtok vody ve Vltavě na území Prahy se pohybuje kolem 1000 m3/s, což je na hranici 1. a 2. povodňového stupně.

Stav pohotovosti sice mohl být odvolán již o víkendu, ale vhledem k předpovědím počasí, které avizovaly na neděli a především pondělí velké deště, k odvolání nedošlo.

Nádrže na Rokytce a Botiči jsou upuštěny

Pokud by se do České republiky vrátily velké deště a hladiny řek by začaly opět stoupat, Praha by měla být na takový vývoj připravena. Na říčkách Rokytka a Botič, které metropoli potrápily minulý týden, jsou nádrže upuštěny. Stejně tak přehrady vltavské kaskády. O odstranění protipovodňových zábran zatím nebylo rozhodnuto, předpokládá se však, že by měla být započata jejich demontáž.

Dále platí řada omezujících opatření. „Upozornit chci zejména na zákaz vstupu do zhruba třiceti parků, kde nadále hrozí pád větví i stromů. Včerejší bouřka potvrdila trvající hrozbu. Nebezpečné jsou cyklostezky u Vltavy, problém bude trvat déle, protože někde jsou podmáčené a budou nutné velké opravy. Berte to, prosím, jako trvalé varování, vážné nebezpečí tam skutečně je,“ uvedl Tomáš Hudeček, první náměstek primátora pověřený výkonem kompetencí primátora.


Autor: Dalibor Kracík

Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

Včera v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

Včera v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru