dnes
Čtvrtek - jasno
17°C
zítra
Pátek - skorojasno
19°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
21°C
V Praze si můžete vyzkoušet, jaké to je pilotovat největší dopravní letadlo na světě Airbus 380
Let probíhá po boku instruktora, který pomáhá při vzletu i přistávání na některém z 24 tisíc letišť světa. Foto: flyipilot.cz

V Praze si můžete vyzkoušet, jaké to je pilotovat největší dopravní letadlo na světě Airbus 380

Simulátor největšího dopravního letounu na světě, Airbus 380, je novým přírůstkem centra iPILOT v pasáži Černá Růže. Simulátor je podobný modelu, který používají letecké společnosti pro výcvik profesionálních pilotů a jediným simulátorem svého druhu přístupným veřejnosti.

Nově otevřené centrum iPILOT nabízí simulátor A380 s vizuály reálných vzdušných tras, které poskytují „pilotům” zkušenost obdobnou skutečnému letu. Airbus A380 Passenger Jet patří mezi největší a technicky nejdokonalejší letadla na světě. Rozmístění, velikost a uspořádání kokpitu simulátoru plně odpovídá skutečnosti. Let probíhá po boku instruktora, který pomáhá při vzletu i přistávání na některém z 24 tisíc letišť světa.

a380-kokpit-s-piloty Let na simulátoru může být ideálním dárkem pro fanoušky létání, vyhledavače adrenalinových zážitků nebo kohokoli, kdo by rád vyzkoušel něco nového. V rámci speciálního programu lze také pracovat na překonání strachu z létání. iPILOT simulátory jsou přístupné zájemcům již od šesti let věku.

„Většina center s leteckými simulátory je určena pro výcvik budoucích nebo stávajících pilotů. Chtěli jsme umožnit široké veřejnosti jedinečný zážitek z pilotní kabiny nejmodernějšího dopravního letounu, který se dnes ve vzduchu pohybuje,” říká Wolfram Schleuter, zakladatel a generální ředitel centra iPILOT.

Je pro nás důležité, aby zkušenost z našeho simulátoru byla co nejblíže skutečnosti, ale především aby byl přístupný všem, kteří takovou příležitost jinak nemají,“ dodává.

a380-pohled-z-kokpitu-2 iPILOT nabízí řadu zážitkových programů na leteckém simulátoru v délce trvání od 15 minut do 3 hodin. Pilotování probíhá za pomoci kvalifikovaného instruktora, zpravidla aktivního pilota. V kokpitu je zároveň místo pro další čtyři pasažéry. Centrum iPILOT v Pasáži Černá Růže v Praze je v provozu od 3. listopadu. iPILOT byl založen v roce 2009 německým podnikatelem a amatérským pilotem Wolframem Schleuterem. Společnost je v současnosti největším provozovatelem center leteckých simulátorů v Evropě s pobočkami v Praze, Mnichově, Hamburku, Düsseldorfu, Kolíně nad Rýnem, Zurichu a dalších městech.

Více informací a rezervace letů na: flyipilot.cz.


Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

Včera v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Další články
Nahoru