dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
V Praze si můžete vyzkoušet, jaké to je pilotovat největší dopravní letadlo na světě Airbus 380
Let probíhá po boku instruktora, který pomáhá při vzletu i přistávání na některém z 24 tisíc letišť světa. Foto: flyipilot.cz

V Praze si můžete vyzkoušet, jaké to je pilotovat největší dopravní letadlo na světě Airbus 380

Simulátor největšího dopravního letounu na světě, Airbus 380, je novým přírůstkem centra iPILOT v pasáži Černá Růže. Simulátor je podobný modelu, který používají letecké společnosti pro výcvik profesionálních pilotů a jediným simulátorem svého druhu přístupným veřejnosti.

Nově otevřené centrum iPILOT nabízí simulátor A380 s vizuály reálných vzdušných tras, které poskytují „pilotům” zkušenost obdobnou skutečnému letu. Airbus A380 Passenger Jet patří mezi největší a technicky nejdokonalejší letadla na světě. Rozmístění, velikost a uspořádání kokpitu simulátoru plně odpovídá skutečnosti. Let probíhá po boku instruktora, který pomáhá při vzletu i přistávání na některém z 24 tisíc letišť světa.

a380-kokpit-s-piloty Let na simulátoru může být ideálním dárkem pro fanoušky létání, vyhledavače adrenalinových zážitků nebo kohokoli, kdo by rád vyzkoušel něco nového. V rámci speciálního programu lze také pracovat na překonání strachu z létání. iPILOT simulátory jsou přístupné zájemcům již od šesti let věku.

„Většina center s leteckými simulátory je určena pro výcvik budoucích nebo stávajících pilotů. Chtěli jsme umožnit široké veřejnosti jedinečný zážitek z pilotní kabiny nejmodernějšího dopravního letounu, který se dnes ve vzduchu pohybuje,” říká Wolfram Schleuter, zakladatel a generální ředitel centra iPILOT.

Je pro nás důležité, aby zkušenost z našeho simulátoru byla co nejblíže skutečnosti, ale především aby byl přístupný všem, kteří takovou příležitost jinak nemají,“ dodává.

a380-pohled-z-kokpitu-2 iPILOT nabízí řadu zážitkových programů na leteckém simulátoru v délce trvání od 15 minut do 3 hodin. Pilotování probíhá za pomoci kvalifikovaného instruktora, zpravidla aktivního pilota. V kokpitu je zároveň místo pro další čtyři pasažéry. Centrum iPILOT v Pasáži Černá Růže v Praze je v provozu od 3. listopadu. iPILOT byl založen v roce 2009 německým podnikatelem a amatérským pilotem Wolframem Schleuterem. Společnost je v současnosti největším provozovatelem center leteckých simulátorů v Evropě s pobočkami v Praze, Mnichově, Hamburku, Düsseldorfu, Kolíně nad Rýnem, Zurichu a dalších městech.

Více informací a rezervace letů na: flyipilot.cz.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Včera ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru