dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Na přechodech v Praze umírá více lidí, v prosinci se proto policie zaměří na chodce
Může se zdát, že na rohu Anglické a Londýnské není něco v pořádku. Jde však o již zrušený přechod. Těch nevyhovujících je v Praze stále dost. Foto: archiv

Na přechodech v Praze umírá více lidí, v prosinci se proto policie zaměří na chodce

Za deset měsíců letošního roku zemřelo v Praze 14 chodců, což je meziroční nárůst o pět usmrcených. Policie v hlavním městě proto chystá na prosinec dopravní akce zaměřené právě na chodce. Sdělil to šéf pražské dopravní policie Pavel Švrčula. Podle něj Prahu trápí také vysoký počet řidičů, kteří ujedou od nehody.

Oběti z řad chodců si přitom vyžádal již také listopad, příčinou byla špatná viditelnost chodců v noci či v mlze. „My bychom tyto akce chtěli dělat právě za snížené viditelnosti a chodcům poukázat na to, že opravdu nejsou vidět,“ uvedl Švrčula. Apeluje proto na lidi, aby nosili na oblečení reflexní prvky, protože ty mnohonásobně zvyšují pravděpodobnost, že řidič chodce včas rozpozná.

Kromě toho vyzval obyvatele metropole, aby policii upozornili na nepřehledné či jinak nevhodné přechody. „Ve spolupráci s pražským magistrátem nebo odbory dopravy městských částí Praha 1 až 22 bychom se pokusili to vyřešit či případně udělat na místě šetření,“ sdělil šéf pražské dopravní policie. Své připomínky mohou lidé posílat na adresu tiskpha@mvcr.cz.

Švrčula si také postěžoval na to, že téměř pětina řidičů, kteří způsobí nehodu, ujedou. Z více než 15 000 policií evidovaných nehod, které se od ledna do konce října staly v Praze, nenahlásilo incident přes 2600 lidí.

„My bychom byli rádi, kdyby nám lidé jakýmkoli způsobem dali vědět, jestliže uvidí, že někdo spáchal dopravní nehodu,“ požádal Švrčula o spolupráci veřejnost.

Celkem bylo za deset měsíců letošního roku v Praze usmrceno 26 lidí, což je o tři více než ve stejném období loňského roku. Těžce zraněno bylo skoro 200 lidí, lehce přes 1750. Opilí řidiči zavinili téměř čtyři stovky nehod – přes 50 procent z nich mělo v krvi více než 1,5 promile alkoholu.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru