dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
V Praze se zvýšil počet obyvatel, za nárůstem stojí přistěhovalci
Ilustrační foto: archiv

V Praze se zvýšil počet obyvatel, za nárůstem stojí přistěhovalci

Počet obyvatel Prahy se od počátku roku do konce září zvýšil o 9001 a na konci třetího čtvrtletí v metropoli žilo 1,252.202 lidí. Přírůstek vznikl hlavně stěhováním. Do hlavního města se za devět měsíců přistěhovalo o 6968 lidí víc, než odešlo. Zároveň se narodilo o 2033 lidí víc, než zemřelo. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Do Prahy se za tři čtvrtletí přistěhovalo 31 085 lidí, jen mírně více než polovina z nich přišla z ciziny. Z metropole se naopak vystěhovalo 24 117 lidí, a to zejména do ostatních částí České republiky.

Do ciziny z hlavního města odešlo 8793 lidí. Do konce září se v Praze narodilo 10 866 dětí a zemřelo 8833 lidí. Přirozený přírůstek počtu obyvatel přesahující dva tisíce byl největší ze všech krajů. Nárůst počtu lidí daný stěhováním byl druhý nejvyšší po Středočeském kraji.

Prvenství mezi kraji hlavní město drží také v počtu sňatků, lidé jich zde za devět měsíců uzavřeli 5042. Praha vede i pořadí krajů podle množství svateb na tisíc obyvatel. V počtu rozvodů se před metropoli dostaly Středočeský, Moravskoslezský a Jihomoravský kraj.

V Praze se do konce září rozvedlo 2087 párů, což je v přepočtu na tisíc lidí spolu s Vysočinou druhý nejnižší počet po Zlínském kraji. Také celorepubliková čísla ukazují, že počet obyvatel roste zejména kvůli stěhování. Za tři čtvrtletí v celé České republice přibylo zhruba 16.100 lidí na 10,529 milionu.


Další články
Nahoru