dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - oblacno
11°C
V Praze se žhaví dráty a na Kalouska se objeví kompro, říká Okamura. Předpovídá mu vězení
Podle Okamury se brzy něco objeví na Miroslava Kalouska. Foto: archiv T. Okamura

V Praze se žhaví dráty a na Kalouska se objeví kompro, říká Okamura. Předpovídá mu vězení

V České republice by se těžko hledal aktivnější politik v rozesílání tiskových zpráv, než je Tomio Okamura. V komentáři k aktuálnímu dění s názvem „Na každé prase se vaří voda“ ostře zaútočil na ministra financí a místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska.

„Jak dlouho bude trvat, co dojde i ostatním členům vlády, že fleky na ministerstvech, ale i v parlamentu, jsou neudržitelné. Nečas má pravdu – uplácení poslanců a straníků prebendami z našich veřejných peněz je hluboce vžité a má letitou tradici. Pokud byli obvinění dnes poslanci ODS, pak to čeká ještě spoustu dalších,“ uvedl Okamura.

„Vzhledem k tomu, že fleky pro „rebely zajišťoval“ pan Kalousek, měli bychom se dočkat rozšíření seznamu obviněných i na místopředsedu TOP 09. Co je ovšem zásadní – pokud se začne vyšetřovat zneužívání vojenské rozvědky, pak zákonitě musí policie dojít opět ke Kalouskovi a jeho bandě – k panu Bartákovi a dalším. Stále nám tu visí například ve vzduchu pokusy vyrábět kompro na svědky, kteří vypovídali v kauze CASA proti paní ministryni Parkanové,“ pokračuje senátor.

Kalousek a jeho klika 

V zákulisí Sněmovny se podle něj mluví o tom, že za současnou kauzou stojí jako obvykle Miroslav Kalousek. „Moc se mi tomu věřit nechce. Kalousek dobře ví, že porušit zákon omerty se nevyplácí. Výsledné vyšetřování a vzájemné udávání může smést a věřme, že smete všechny, kdo zneužívali své pravomoci a podíleli se na rozkrádání veřejných peněz. Pan Kalousek a jeho klika proto nejenže nemají žádnou naději v klidu ustát vládu – věřím, že nemají naději ustát dlouhodobě ani pobyt na svobodě,“ zadoufal Okamura.

„Bylo by dobré, aby si to uvědomili všichni poslanci, kteří by měli snahu tenhle spolek udržet u moci. Pocit lidí z ODS, že za dnešní kauzou stojí TOP 09, má jediný fatální následek – už dnes se žhaví v Praze i jinde dráty a je otázka týdnů či měsíců, kdy se jiné kompro objeví na Kalouska a jeho suitu. A že je z čeho vybírat, o tom snad nikdo nepochybuje. Ani v TOP 09,“ dodal senátor Tomio Okamura.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru