dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražský život

V Praze se v prosinci uskuteční největší letošní dražba v Česku

Pražský komerční areál Eurekea jde do dražby za letos rekordní vyvolávací cenu 220 milionů korun. S velkou pravděpodobností tak půjde o vůbec největší dražbu v Česku v letošním roce. Licitovat se bude 12. prosince v hlavním městě. Tuto dobrovolnou dražbu realizuje společnost Naxos, která je největším dražebníkem v zemi.

Podle zástupců Naxosse již objevili první zájemci. Areál Eurekea o rozloze necelých 30 000 metrů čtverečních využívá v současné době 69 firem ke skladování, výrobě či administrativě.

„K jeho výhodám patří to, že se nachází v zajímavém místě s dobrou dopravní dostupností a že nabízí několik možností využití. Navíc roční výnos z pronájmů představuje 16 milionů korun a potenciálními investory se tak mohou stát ti, kdo se zajímají o komerční výnosové nemovitosti,“ uvádí manažer z Naxosu Miroslav Grunt, který má prodej na starosti.

„Vhodný je ale rovněž pro rezidenční projekt. Košíře-Vidoule jsou vyhledávanou lokalitou a tak další variantou je do budoucna výstavba nových bytových domů a atraktivních luxusních loftových bytů,“ pokračuje a dodává, že v blízkosti areálu jsou košířský přírodní park i několik úspěšně dokončených bytových projektů.

areal-eureka-1-nahled

Areál Eurekea v Praze-Košířích

Areál v současné době vlastní obchodní společnost Eurekea s.r.o. Ta se rozhodla prodat jej ve veřejné dražbě, což je nejvýhodnější a nejtransparentnější způsob prodeje takového typu nemovitosti.

Už loni Naxos úspěšně realizoval dražbu nákupního centra Olomouc City. Cena se tehdy při licitaci vyšplhala na více než 373 miliony korun. Byla to historicky největší, tentokrát nedobrovolná dražba v Česku.


Další články
Nahoru