dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
V Praze se uskuteční večerní vycházky za netopýry. S ultrazvukovým detektorem
Kuk netopýre. Foto: archiv

V Praze se uskuteční večerní vycházky za netopýry. S ultrazvukovým detektorem

Na přelomu května a června se můžete v Milíčovské lese a ve Stromovce zúčastnit vycházek, nebo chcete-li exkurzí, za netopýry. Zájemci o účast se musí předem nahlásit, kapacita vycházek je omezena. 

„Ultrazvukovým detektorem se pokusíme zachytit a rozpoznat jejich, pro lidské ucho neslyšitelné, echolokační signály, které se odrážejí od překážek v okolním prostoru, vracejí se k netopýrům a umožňují jim tak i v naprosté tmě dokonale zmapovat terén,“ uvedla Petra Fišerová z organizace Lesy hl. m. Prahy.

„Kdo se do temného lesa neohroženě vydá s námi, ten se dozví, jak se netopýrům v Praze žije, pozná, jak loví svoji kořist a vyzkouší si, jestli zvládne podle různých frekvencí netopýřích výkřiků rozpoznat jednotlivé druhy,“ pokračovala.

První zhruba hodinu trvající vycházka se uskuteční v Milíčovském lese 28. května. Sraz je v 21 hodin u základny Lesů hl. m. Prahy. 4. a 11. června se půjde za netopýry ve Stromovce, sraz je vždy v 21 hodin před Šlechtovou restaurací.  

Účastníci by si měli s sebou vzít baterku, vhodné oblečení a obuv do terénu. Celkem se na jednu exkurzi vejde 25 účastníků. Cena za osobu je 50 korun. Akce se zruší, pokud bude hustý déšť, silný vítr či velké ochlazení.

„To bychom toho od netopýrů totiž mnoho nezaslechli,“ dodala Petra Fišerová. Účast je potřeba předem nahlásit na telefon 775018624 nebo email fiserova@lesy-praha.cz.


Další články
Nahoru