dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
V Praze se rozběhnou netradiční hudební kurzy
Jednatelka hudebních kurzů Magdalena Halžová vyučuje hru na klavír. Foto: archiv

V Praze se rozběhnou netradiční hudební kurzy

Každému, kdo se chce naučit hrát na oblíbený hudební nástroj, zpívat, zdokonalit získané dovednosti nebo se k hudbě po letech vrátit, začnou od září sloužit speciální hudební kurzy v nové MH Školičce v Praze 6 – Dejvicích.

Hudební kurzy MH music jsou založeny na individuální výuce v oborech klavír, housle, kytara, zobcová i příčná flétna, elektrická kytara, baskytara, bicí a muzikálový a klasický populární zpěv.

Určeny jsou zájemcům o hudební vzdělání každého věku – způsob a intenzitu výuky si mohou zvolit podle svých možností a zájmu: Lekce Just play pro pokročilé muzikanty, kteří si chtějí zahrát své oblíbené skladby, samostatně i s lektorem.

Lekce Classic pro intenzivní výuku, zdokonalování hudebních dovedností, zvyšování úrovně hudebního projevu, například v rámci přípravy na přijímací zkoušky na umělecké a pedagogické školy.

Masterclass pro výjimečně talentované studenty, mohou zahrnovat odborné konzultace s těmi nejlepšími pedagogy ve svém oboru. Lekce Tandem budou určené pro přátele, partnery či rodiče s dětmi, kteří chtějí prožívat radost z hudby společně.

Z tříd zní nejen klasika

„Nejsme ani hudební škola, kde musí žáci plnit osnovy, ani kurzy, kde vám nikdo nezaručí kvalitu výuky a kde není žádná návaznost. Lekce vedou pedagogové – profesionálové ve svém oboru. Jdeme svou vlastní cestou hudebního vyučování, tak jak to bylo odjakživa – zcela individuálně. Prioritou je radost a potěšení z hudby,“ konstatuje Magda Halžová, ředitelka Hudebních kurzů MHmusic Školičky.

Hudební teorie je probírána prakticky v rámci pravidelných lekcí. Od počátku je dbáno na zdokonalování hudebního sluchu a smyslu pro rytmus. Malí i odrostlejší muzikanti se učí hře z not i akordových značek, lektoři je podporují v improvizaci a vlastní tvorbě.

Z tříd zní nejen klasika, ale také známé filmové či popové melodie. Při výuce jsou využívány moderní technologie – (počítače pro přehrávání hudebních ukázek, iPad včetně specializovaných aplikací), audiovizuální ukázky a v lekcích populárního zpěvu také mikrofony a další zvukové vybavení.

Více informací o kurech je na telefonních číslech 606 721 580 a 777 982 389.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Dnes ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Další články
Nahoru