dnes
Sobota - zatazeno
13°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
V Praze se omezí provoz domů dětí a sportování na druhém stupni základních škol
Ilustrační foto: archiv

V Praze se omezí provoz domů dětí a sportování na druhém stupni základních škol

V Praze hygienici od pondělí 5. října do neděle 18. října omezili provoz středisek volného času. Bude v nich zákaz osobní přítomnosti žáků. Vydané nařízení Hygienické stanice Hlavního města Prahy zavádí také avizované uzavření středních, vyšších odborných a základních uměleckých škol a jejich přechod na výuku na dálku.

V základních školách bude zakázaný ve výuce zpěv a na druhém stupni i sportovní činnosti. Mateřských škol se opatření nedotknou. Uzavření středních škol se nebude týkat povinné školní docházky, tedy nižších stupňů gymnázií, nebo škol zřizovaných při dětských domovech a podobných zařízeních.

Povolená bude také praktická výuka. Naopak zakázaná bude osobní přítomnost také v jazykových školách s právem státní jazykové zkoušky. Jako střediska volného času, kde hygienici zakazují od pondělí osobní přítomnost žáků, ministerstvo školství označuje školská zařízení, která mimo jiné organizují volnočasovou činnost pro děti, ale také pro dospělé nebo seniory.

V Praze jde zejména o domy dětí a mládeže, jeden s celoměstskou působností zřizuje magistrát, další jednotlivé městské části. Jednotlivé pobočky navštěvuje většinou mezi 1500 až 2000 dětmi registrovanými na pořádané kroužky.

Ministerstvo zdravotnictví již dříve avizovalo a ve středu definitivně potvrdilo, že v krajích se zvýšeným rizikem šíření nákazy covidem-19 budou střední školy uzavřené a bude jim nařízena výuka na dálku.

Potřebná nařízení mají vydat jednotlivé krajské hygienické stanice. Omezení se bude týkat všech regionů, které mají na mapě rizika nákazy covidem-19 oranžovou nebo červenou barvu. Podle poslední vydané v pátek je červená, tedy s nejvyšším rizikem, jen Praha. Většina okresů je oranžových.

Předseda Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže (DDM) a ředitel DDM hl. m. Prahy Libor Bezděk již ve středu ČTK řekl, že část kroužků se zřejmě od pondělí bude konat na dálku, další asi vůbec. Peníze za ně se zatím vracet nebudou.

Zrušené hodiny by se podle něj mohly nahradit na konci června. Dodal, že doufá, že opatření nebude dlouhodobé. Poukázal na to, že v základních školách se děti také potkávají a kroužky by mohly fungovat alespoň pro skupiny s omezeným počtem dětí.


Sbírka na obnovu požárem zničeného kostela

Včera ve 13:40

Ve středu odpoledne zničil požár kostel svatého Michaela v zahradě Kinských, známý také jako chrám sv. archanděla Michaela. Chrám je majetkem hlavního města Prahy, ale několik desítek let ho má ve správě a v užívání pravoslavná církev. Pražští radní odsouhlasili vznik veřejné sbírky na obnovu...

Praha 13: Kdy na úřad

Včera ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Jak se chovat v době krizových opatření? Praha 2 zveřejnila odpovědi na nejčastější otázky

Včera ve 12:32

Vzhledem k dotazům veřejnosti, které se týkají především chování v době vládních pandemických opatření, připravila radnice Prahy 2 odpovědi. Lidé se tak z obrázků zveřejňovaných na sociálních sítí například dozví, zda mohou jít na procházku do parku bez roušky, nebo také, zda si mohou nechat...

V metropoli přibylo ve čtvrtek 1337 nových případů koronaviru

Včera ve 12:20

Laboratoře odhalily ve čtvrtek v Praze 1337 nových případů koronaviru. Je to výrazný pokles proti minulému čtvrtku, kdy v hlavním městě přibylo rekordních 1713 případů. V metropoli je nyní 22 825 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. Vyplývá to z údajů ministerstva...

Trhy na Kulaťáku se dočasně ruší

Včera v 08:56

Od 28. října se dle vládního nařízení na farmářských trzích mohou nabízet jen potraviny původem z ČR. Stánky mají být nejméně dva metry od sebe a na 400 metrech čtverečních tržiště by mělo být maximálně 20 lidí.

Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

29. října 2020 ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

29. října 2020 v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

29. října 2020 v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Další články
Nahoru