Dnes Neděle - obcasny-dest 19°C
Zítra Pondělí - bourky 22°C
Neděle 1. 8. 2021
Svátek má Oskar
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze se omezí provoz domů dětí a sportování na druhém stupni základních škol
Ilustrační foto: archiv

V Praze se omezí provoz domů dětí a sportování na druhém stupni základních škol

V Praze hygienici od pondělí 5. října do neděle 18. října omezili provoz středisek volného času. Bude v nich zákaz osobní přítomnosti žáků. Vydané nařízení Hygienické stanice Hlavního města Prahy zavádí také avizované uzavření středních, vyšších odborných a základních uměleckých škol a jejich přechod na výuku na dálku.

V základních školách bude zakázaný ve výuce zpěv a na druhém stupni i sportovní činnosti. Mateřských škol se opatření nedotknou. Uzavření středních škol se nebude týkat povinné školní docházky, tedy nižších stupňů gymnázií, nebo škol zřizovaných při dětských domovech a podobných zařízeních.

Povolená bude také praktická výuka. Naopak zakázaná bude osobní přítomnost také v jazykových školách s právem státní jazykové zkoušky. Jako střediska volného času, kde hygienici zakazují od pondělí osobní přítomnost žáků, ministerstvo školství označuje školská zařízení, která mimo jiné organizují volnočasovou činnost pro děti, ale také pro dospělé nebo seniory.

V Praze jde zejména o domy dětí a mládeže, jeden s celoměstskou působností zřizuje magistrát, další jednotlivé městské části. Jednotlivé pobočky navštěvuje většinou mezi 1500 až 2000 dětmi registrovanými na pořádané kroužky.

Ministerstvo zdravotnictví již dříve avizovalo a ve středu definitivně potvrdilo, že v krajích se zvýšeným rizikem šíření nákazy covidem-19 budou střední školy uzavřené a bude jim nařízena výuka na dálku.

Potřebná nařízení mají vydat jednotlivé krajské hygienické stanice. Omezení se bude týkat všech regionů, které mají na mapě rizika nákazy covidem-19 oranžovou nebo červenou barvu. Podle poslední vydané v pátek je červená, tedy s nejvyšším rizikem, jen Praha. Většina okresů je oranžových.

Předseda Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže (DDM) a ředitel DDM hl. m. Prahy Libor Bezděk již ve středu ČTK řekl, že část kroužků se zřejmě od pondělí bude konat na dálku, další asi vůbec. Peníze za ně se zatím vracet nebudou.

Zrušené hodiny by se podle něj mohly nahradit na konci června. Dodal, že doufá, že opatření nebude dlouhodobé. Poukázal na to, že v základních školách se děti také potkávají a kroužky by mohly fungovat alespoň pro skupiny s omezeným počtem dětí.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Další články
Nahoru