Dnes Středa - prehanky-snih 2°C
Zítra Čtvrtek - snih 3°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze se omezí provoz domů dětí a sportování na druhém stupni základních škol
Ilustrační foto: archiv

V Praze se omezí provoz domů dětí a sportování na druhém stupni základních škol

V Praze hygienici od pondělí 5. října do neděle 18. října omezili provoz středisek volného času. Bude v nich zákaz osobní přítomnosti žáků. Vydané nařízení Hygienické stanice Hlavního města Prahy zavádí také avizované uzavření středních, vyšších odborných a základních uměleckých škol a jejich přechod na výuku na dálku.

V základních školách bude zakázaný ve výuce zpěv a na druhém stupni i sportovní činnosti. Mateřských škol se opatření nedotknou. Uzavření středních škol se nebude týkat povinné školní docházky, tedy nižších stupňů gymnázií, nebo škol zřizovaných při dětských domovech a podobných zařízeních.

Povolená bude také praktická výuka. Naopak zakázaná bude osobní přítomnost také v jazykových školách s právem státní jazykové zkoušky. Jako střediska volného času, kde hygienici zakazují od pondělí osobní přítomnost žáků, ministerstvo školství označuje školská zařízení, která mimo jiné organizují volnočasovou činnost pro děti, ale také pro dospělé nebo seniory.

V Praze jde zejména o domy dětí a mládeže, jeden s celoměstskou působností zřizuje magistrát, další jednotlivé městské části. Jednotlivé pobočky navštěvuje většinou mezi 1500 až 2000 dětmi registrovanými na pořádané kroužky.

Ministerstvo zdravotnictví již dříve avizovalo a ve středu definitivně potvrdilo, že v krajích se zvýšeným rizikem šíření nákazy covidem-19 budou střední školy uzavřené a bude jim nařízena výuka na dálku.

Potřebná nařízení mají vydat jednotlivé krajské hygienické stanice. Omezení se bude týkat všech regionů, které mají na mapě rizika nákazy covidem-19 oranžovou nebo červenou barvu. Podle poslední vydané v pátek je červená, tedy s nejvyšším rizikem, jen Praha. Většina okresů je oranžových.

Předseda Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže (DDM) a ředitel DDM hl. m. Prahy Libor Bezděk již ve středu ČTK řekl, že část kroužků se zřejmě od pondělí bude konat na dálku, další asi vůbec. Peníze za ně se zatím vracet nebudou.

Zrušené hodiny by se podle něj mohly nahradit na konci června. Dodal, že doufá, že opatření nebude dlouhodobé. Poukázal na to, že v základních školách se děti také potkávají a kroužky by mohly fungovat alespoň pro skupiny s omezeným počtem dětí.


Krizová Linka EDA nově nabízí pomoc

Dnes v 09:44

Bezplatná krizová Linka EDA rozšiřuje své působení a nově nabízí pomoc všem lidem, kteří se obávají o své zdraví nebo zdraví svých blízkých.

Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

Včera ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Praha představila veřejnosti informační web k očkování

Včera v 17:59

Magistrát ve spolupráci s městskou společností Operátor ICT a agenturou DDB Prague připravil komplexní informační kampaň o očkování proti nemoci covid-19 pro obyvatele Prahy.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Včera v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Včera v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Radnice oslovila lékaře na poliklinikách

Včera v 09:55

Magistrát požádal městské části o zaslání seznamu potencionálních zájemců o zřízení očkovacích míst v jednotlivých městských částech.

Očkování seniorů v pobytovém zařízení Prahy 4

25. ledna 2021 ve 20:20

V Praze 4 proběhlo očkování seniorů, kterým Ústav sociálních služeb Prahy 4 poskytuje odlehčovací pobytové služby. V pátek 22. ledna dostali první dávku vakcíny senioři a zaměstnanci v odlehčovacím zařízení Jílovská. V průběhu tohoto týdne by mělo proběhnout očkování seniorů 80+ v domech...

Další články
Nahoru