Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze se omezí provoz domů dětí a sportování na druhém stupni základních škol
Ilustrační foto: archiv

V Praze se omezí provoz domů dětí a sportování na druhém stupni základních škol

V Praze hygienici od pondělí 5. října do neděle 18. října omezili provoz středisek volného času. Bude v nich zákaz osobní přítomnosti žáků. Vydané nařízení Hygienické stanice Hlavního města Prahy zavádí také avizované uzavření středních, vyšších odborných a základních uměleckých škol a jejich přechod na výuku na dálku.

V základních školách bude zakázaný ve výuce zpěv a na druhém stupni i sportovní činnosti. Mateřských škol se opatření nedotknou. Uzavření středních škol se nebude týkat povinné školní docházky, tedy nižších stupňů gymnázií, nebo škol zřizovaných při dětských domovech a podobných zařízeních.

Povolená bude také praktická výuka. Naopak zakázaná bude osobní přítomnost také v jazykových školách s právem státní jazykové zkoušky. Jako střediska volného času, kde hygienici zakazují od pondělí osobní přítomnost žáků, ministerstvo školství označuje školská zařízení, která mimo jiné organizují volnočasovou činnost pro děti, ale také pro dospělé nebo seniory.

V Praze jde zejména o domy dětí a mládeže, jeden s celoměstskou působností zřizuje magistrát, další jednotlivé městské části. Jednotlivé pobočky navštěvuje většinou mezi 1500 až 2000 dětmi registrovanými na pořádané kroužky.

Ministerstvo zdravotnictví již dříve avizovalo a ve středu definitivně potvrdilo, že v krajích se zvýšeným rizikem šíření nákazy covidem-19 budou střední školy uzavřené a bude jim nařízena výuka na dálku.

Potřebná nařízení mají vydat jednotlivé krajské hygienické stanice. Omezení se bude týkat všech regionů, které mají na mapě rizika nákazy covidem-19 oranžovou nebo červenou barvu. Podle poslední vydané v pátek je červená, tedy s nejvyšším rizikem, jen Praha. Většina okresů je oranžových.

Předseda Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže (DDM) a ředitel DDM hl. m. Prahy Libor Bezděk již ve středu ČTK řekl, že část kroužků se zřejmě od pondělí bude konat na dálku, další asi vůbec. Peníze za ně se zatím vracet nebudou.

Zrušené hodiny by se podle něj mohly nahradit na konci června. Dodal, že doufá, že opatření nebude dlouhodobé. Poukázal na to, že v základních školách se děti také potkávají a kroužky by mohly fungovat alespoň pro skupiny s omezeným počtem dětí.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Dnes v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Další články
Nahoru