dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - skorojasno
7°C
V Praze se na svém evropském turné zastaví reformační kamion
Reformační autobus. Foto: Cornelia Kirsch

V Praze se na svém evropském turné zastaví reformační kamion

Na začátku listopadu vyrazil ze Ženevy reformační kamion, který brázdí Evropu. Postupně se zastaví na 67 místech v 19 zemích a v květnu 2017 ukončí svou cestu v německém Wittenbergu. V Praze bude 21. a 22. listopadu jeho jediná zastávka v České republice. Cílem projektu Reformace na cestě je zdůraznit, že reformace není jen německým tématem a nevyčerpává se Martinem Lutherem, od jehož sepsání 95 tezí uplyne příští rok 500 let.

Do Prahy dorazí kamion z Vídně a bude parkovat na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem od večera pondělí 21. listopadu do odpoledne následujícího dne. Po celou dobu bude možné vidět uvnitř krátké filmy ze všech míst jeho cesty, včetně tříminutového filmu o Praze a české reformaci, Janu Husovi či Jeronýmu Pražském.

V blízkosti kamionu bude stát stan, v němž bude k dispozici drobné občerstvení. V úterý odpoledne se v něm také uskuteční beseda s historičkou umění Milenou Bartlovou (v 15:30) a Margot Käßmann, vyslankyní Rady Evangelické církve v Německu pro výročí v roce 2017 (v 16:30). Před šestou hodinou večer bude následovat závěrečné požehnání a odjezd kamionu z Prahy do Osnabrücku.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

Včera ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru