dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Pražské krimi

V Praze se konaly policejní akce Hotel, Chata a Závěra. V síti uvízl i zbloudilý Rakušan

Policisté čtvrtého policejního obvodu provedli o tomto víkendu několik policejních akcí.  V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V sobotu krátce po poledni začali policisté místních oddělení Zahradní Město, Strašnice, Uhříněves, Modřany, Lhotka a Hostivař kontrolovat chatové a zahrádkářské kolonie v přidělených lokalitách.

Tato akce nazvaná Chata byla preventivního charakteru a obyvatelé dotčených lokalit se mohli od policistů dozvědět, jak správně zabezpečit svůj majetek.

O několik hodin později proběhla další akce pod názvem Hotel, v jejímž průběhu se policisté spolu s kolegy z cizinecké policie zaměřili na kontrolu předem vybraných hotelů, penzionů a ubytoven.

„Jejich pozornosti neunikli ani squaty a další podobná zařízení. Zacílili také na problematiku nelegální migrace a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Souběžně s těmito akcemi vytvořili dopravní policisté několik kontrolních stanovišť, na kterých dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu nebo například na dodržování podmínek zákona o provozování taxislužby.

Souhrn těchto akcí pod společným názvem Regiment ukončila poslední akce s názvem Závěra. Policisté po jednadvacáté hodině kompletně svedli silniční dopravu v ulici 5. května do jednoho jízdního pruhu, a to jak ve směru do centra, tak i v opačném směru.

V průběhu několika hodin se tam zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových a nemotorových vozidel, držení telefonu či jiného hovorového zařízení v ruce nebo pátrání po odcizených motorových vozidlech.  

Policisté v průběhu celého sobotního opatření zkontrolovali přes 1787 osob, 931 vozidel, 17 squatů, 252 chat, 3 provozovny a 3 ubytovny. Zjistili 113 přestupků v dopravě, z nichž 14 oznámili správnímu orgánu, ostatní vyřešili na místě blokovou pokutou v celkové výši 58 900 korun.

„Na osobní svobodě omezili pět osob, které se budou zodpovídat z různých porušení zákona, mj. pro podezření z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Další byla v hledáčku rakouských policistů či muž, který pravděpodobně zapomněl, že má nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody,“ dodal mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Opatření se zúčastnila stovka policistů čtvrtého policejního obvodu, dále policisté z pohotovostní motorizované jednotky, příslušníci celního úřadu se služebním psem na vyhledávání drog a tabáku, strážníci městské policie a kontroloři Oddělení taxi pražského magistrátu.

Další obdobné akce se budou podle policie letos opakovat.


Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Další články
Nahoru