Dnes Pátek - polojasno 7°C
Zítra Sobota - zatazeno 8°C
Pátek 14. 11. 2025
Svátek má Sáva
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
V Praze se koná fotbalový kemp pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí
Děti ze znevýhodněného prostředí mohou tento týden trénovat fotbal. Foto: archiv

V Praze se koná fotbalový kemp pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí

Na sedmdesát chlapců a dívek převážně ze sociálně znevýhodněného prostředí dostalo tento týden příležitost trénovat fotbal se zkušenými italskými trenéry. Na soustředění Soccer Camp Prague v Holešovicích se sešly jak děti, které už fotbal závodně hrají, tak ty, pro které je pravidelný sport spíše novinkou. Díky Generali České pojišťovně mají účast po celý týden zcela zdarma.  

„Pevně věřím ve sportovní hodnoty a iniciativy, jako je Soccer Camp Prague, jehož cílem je pomoci znevýhodněným dětem vyrůst prostřednictvím sportu," prohlásil při nedávné návštěvě Prahy ambasador projektu, italský fotbalista Alessandro Del Piero. „Je nezbytné nabídnout většině dětí rovné příležitosti, které jim umožní rozvíjet své schopnosti.“

Soccer Camp Prague probíhá od 21. do 25. srpna na hřišti Loko Vltavín v Praze 7. Pořádá ho italská organizace World Camp International, která má s podobnými kempy ve světě už dvacetiletou zkušenost.

Tři nejtalentovanější účastníci se spolu s dětmi z podobných kempů v dalších zemí účastní Dne italského fotbalového kempu, třídenního sportovního programu v Covercianu, domovském středisku italského národního týmu. Během své návštěvy v Itálii budou mít děti možnost dále rozvíjet své fotbalové schopnosti při tréninku, závodech, zápasech a také navštíví Italské muzeum fotbalu a zápas Serie A.





Autor: Hla

Praha 13: Třebonice se změní ve strašidelnou vesnici

Dnes v 08:47

V sobotu 15. listopadu od 17:00 hodin začíná strašidelná stezka od horní hasičárny v Třebonicích

Plavenky pro seniory a rodiče s dětmi z Prahy 5

Dnes v 08:04

Zvýhodněné plavání pro seniory a rodiče s dětmi pokračuje v Praze 5 i v roce 2026. Permanentky vydané v minulých letech stále platí, nové si mohou zájemci vyzvednout na úřadě MČ Praha 5 vždy v pondělí a středu od 8:00 do 18:00.

Adventní workshop na Nuselské radnici

Dnes v 07:43

Radnice Prahy 4 zve rodiče či prarodiče s dětmi na každoroční Adventní workshop. Koná v úterý 25. listopadu na Nuselské radnici a účastníci si budou moci vyrobit adventní věnec, svícen, sněžítko nebo malovaný hrníček.

Kluziště na Letné od 15. listopadu, vstupné pro děti z Prahy 7 zdarma

Včera v 11:48

Bruslení na Letenské pláni se vrací. Pod širým nebem na dohled od Pražského hradu se veřejnosti otevře v sobotu 15. listopadu a bude denně v provozu až do konce pražských jarních prázdnin 1. března 2026.  

Krampus show Čerti z Krkonoš v Letňanech

Včera v 11:17

Praha 18 zve všechny smrtelníky na jedinečnou krampus show Čerti z Krkonoš! Čeká vás večer plný ohně, strašení a pekelné zábavy, na který jen tak nezapomenete. Těšit se můžete na ohnivou show Lumatoal, velkolepé vystoupení Čertů z Krkonoš a také možnost vyfotit se...

Praha 14: Mikuláš, čert a anděl k vám domů

Včera v 10:07

Pokud se 5. prosince nechystáte s dětmi ven na Mikuláše, má pro vás radnice nabídku mladých studentů – Mikuláš, čert a anděl mohou přijít přímo k vám domů.

Legenda o sv. Martinovi

11. listopadu 2025 v 19:13

Za podzimních dnů, kdy šeří se a fouká, poslyšte pradávný příběh o Sv. Martinovi, který se stal symbolem soucitu, štědrosti, dobroty a lásky. Zažijete stínové loutko-herecké divadlo protkané písněmi a živou hudbou.

Kouzelné čtení s jógou

10. listopadu 2025 v 10:34

V Mateřské škole U Vysočanského pivovaru, jejímž zřizovatelem je radnice Prahy 9, organizují nejrůznější pohybové aktivity včetně jógy.

Letňany jsou součástí Týdne za dětství bez násilí 2025

8. listopadu 2025 v 10:21

Radnice Prahy 18 se připojuje k celorepublikové akci, kterou pořádá Locika – centrum pro děti ohrožené domácím násilím. Cílem je upozornit na prevenci násilí v blízkých vztazích a ochranu dětí. Týden za dětství bez násilí proběhne od 18. do 25. listopadu 2025.

Slavnost světýlek a lampionový průvod

5. listopadu 2025 v 15:57

Podzimní Slavnost světýlek s tvořivým programem pro děti i rodiče ve čtvrtek 6. listopadu od 15 do 18 hodin v parku Parukářka.

Malé oči v Kině Aero

4. listopadu 2025 v 07:29

O víkendu 8.–9. listopadu navštivte s dětmi (již od 3 let) svatostánek kinematografie – Kino Aero, kde se bude konat festival Malé oči  – filmy, dílny, zážitky pro děti i celé rodiny.

Uhříněveský zvoneček. Soutěž v Praze 22

4. listopadu 2025 v 07:27

Soutěž Uhříněveský zvoneček se koná od 7. do 21. listopadu v ZŠ Jandusů.

Řeporyjská strašidýlka 2025

3. listopadu 2025 v 10:48

Sedmý ročník Řeporyjských strašidýlek se koná v sobotu 8. listopadu. Přijďte si projít stezku plnou strašidel a užít si spoustu zábavy.

Žluté lázně oslaví magický Halloween

1. listopadu 2025 v 08:04

První listopadová neděle bude patřit ve Žlutých lázních oslavám podzimu, Halloweenu a Dušiček. Podzimní radovánky na břehu Vltavy jsou určené především dětem, ale pobaví se i dospělí.

Další články
Nahoru