Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze se budou sbírat jehly po narkomanech, zapojí se desítky strážníků
Strážníci při sběru použitých stříkaček. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

V Praze se budou sbírat jehly po narkomanech, zapojí se desítky strážníků

V pondělí 22. dubna proběhne jednodenní akce Jehla, při které se pražští strážníci napříč hlavním městem vyčistí vytipovaná místa od infekčního materiálu po drogově závislých, který je nebezpečný jak pro děti a dospělé, tak domácí zvířata. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Vedle míst, kde se lidé užívající návykové látky scházejí, budou podle Seifertové hlídky kontrolovat také dětská hřiště, odpočinkové zóny a další místa, o kterých strážníci z místní znalosti vědí, že jsou problémová.

Do celoměstské akce se zapojí více jak 50 strážníků ze všech obvodů a také strážníci z Útvaru prevence.

Hlídky jsou na sběr injekčních stříkaček a jehel vybaveny ochrannými pomůckami, jako jsou kleště, pinzety, rukavice a sběrné boxy. O odbornou likvidaci se následně postará specializovaná firma, které městská policie tento materiál předává. 

Městská policie podle Seifertové přijme měsíčně přes 40 oznámení na tísňovou linku 156 ohledně použitých jehel a stříkaček. „Děkuji občanům, že městskou policii upozorňují na místa, kde použité stříkačky jsou,“ řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). 

„Veřejnost by neměla ani v dobré víře do sběru infekčního materiálu sama pouštět. Je zapotřebí myslet především na vlastní bezpečnost, proto doporučujeme v případě nálezu vždy kontaktovat tísňovou linku 156, nebo se obrátit přímo na strážníky v ulicích," řekla Seifertová. 

V loňském roce strážníci v Praze sebrali 7 383 injekčních jehel a stříkaček, což je o 632 kusů méně, než v roce 2022.       


Autor: Karel Netolický

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru