dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

V Praze probíhá první mezinárodní festival Mladé talenty Ruska

Až do úterý 10. září v Praze probíhá první mezinárodní dětský festival MLADÉ TALENTY RUSKA, který je jednou z akcí roku 2013 zaměřených na rozvoj kulturní spolupráce mezi Ruskou federací a Českou republikou. Cílem festivalu je upevnění a zlepšení mezinárodních kulturních kontaktů, upozornění na dětskou kulturu a umění Ruska a jejich propagace. Projekt představí nejlepší příklady dětské hudební a divadelní kultury, koncerty klasické hudby a sborového zpěvu, výstavu dětských kreseb a výstavu loutek.

Program festivalu zahrnuje také následující akce:

 Představení v nonsensovém žánru Robin Bobin v provedení divadla Loutkový formát, mnohonásobného účastníka ruských i mezinárodních festivalů. Základem tohoto představení jsou rýmovačky, hádanky a říkadla v podání princezen, králů, příšerek, šprýmařů a podivínů. Právě nesmysl (nonsens) vychovává k poezii, originalitě myšlení a svobodě ducha. Speciálně kvůli účasti na festivalu se herci naučili česky. Hra bude zajímat i ty nejmenší diváky, protože každý z nich se bude moci zapojit do interaktivního děje. Představení se koná 8. září v 15.00 a 18.00 hodin na malé scéně divadla MINOR.
(Adresa: Vodičkova 6, 110 00 Praha 1).

 Master class herectví povede Andrej Šimko, jeden z nejlepších představitelů ruské divadelní školy, herec Ruského státního akademického divadla A. S. Puškina (Alexandrinské divadlo), laureát Carskoselské umělecké ceny, laureát Ruské národní divadelní ceny a festivalu Zlatá maska a Nejvyšší divadelní ceny Sankt Petěrburgu Zlatá rampa, pedagog herectví na Sankt Petěrburské státní akademii divadelního umění a divadelním institutu Škola ruského dramatu. 8. září od 12 do 15 hodin v divadle MINOR.
(Vodičkova 6, 110 00 Praha 1).

 Výstava kreseb žáků výtvarných škol ze Sankt Petěrburgu „Rusko očima dětí“ je k vidění od 3. do 10. září na piazzettě Národního divadla.
(Na piazzettě. Národní 4, Praha 1).

 Unikátní výstava loutek „Petěrburská zlatá sbírka“, opakovaně vystavovanou na různých kulturních akcích, bude možné shlédnout 8. září ve foyeru divadla MINOR.
(Vodičkova 6, 110 00 Praha 1).


Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Dnes v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Další krátké zprávy
Nahoru