dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
V Praze probíhá inventarizace hazardu, obsáhlý dokument bude hotov za měsíc
Ilustrační foto: freeimages

V Praze probíhá inventarizace hazardu, obsáhlý dokument bude hotov za měsíc

V první polovině září by měl vzniknout obsáhlý dokument, který zmapuje veškeré herny a kasina na území hlavního města, včetně těch provozoven, které by podle vyhlášky z roku 2013 už prakticky neměly fungovat. Inventarizace hazardu v Praze je projekt Hospodářské komory hlavního města Prahy (HKP).

„Chceme politikům, veřejnosti a médiím ukázat skutečný stav věcí. Kolik je dnes v Praze provozoven, jak vypadají, zda splňují či nesplňují podmínky vyhlášky a kodexů jednotlivých městských částí a to celé zarámovat do uceleného materiálu s komentáři ekonomů, psychologů a dalších odborníků na tuto problematiku,“ popisuje cíl projektu člen představenstva HKP Stanislav Brunclík.

Podle jeho slov je takový materiál při rozhodování o osudech jednotlivých podnikatelů a jejich zaměstnanců nutný. Hospodářská komora si od toho slibuje mnohem odpovědnější diskusi na půdě pražského magistrátu, která bude méně o politice a více o regulaci hazardu a jejích dopadech.

„Nyní jsme ve fázi sběru dat. Naši lidé obcházejí jednotlivé provozovny, sbírají data a pořizují fotografie. Už teď vidíme, že bude v provozu celá řada heren (zhruba 60 procent), které opravdu nemají místo na trhu. Dokonce jsme v ulici Cukrovarnická narazili na černou hernu. Na druhou stranu bychom se měli vážně zamyslet, zda chceme rušit špičkové kasino pro turisty, ze kterého má obec peníze, zaměstnává lidi a bere zboží od dalších podnikatelů,“ dodává Brunclík.

Magistrátní komise pro regulaci herního průmyslu v minulých dnech vzala na inventarizaci HKP na vědomí a prozatím odložila návrh primátorky Krnáčové na takzvanou nulovou toleranci s výjimkou kasin v luxusních hotelech s kapacitou minimálně 400 lůžek.

„Informací zatím nemáme mnoho, ale obecně je inventarizace stavu herního průmyslu v Praze důležitá. Je jasné, že každý provozovatel bude s jejím výsledkem spokojený, ale pokud tady bude nezávislý materiál jako podklad pro další politická rozhodování, pak je to určitě krok dopředu,“ říká za Unii herního průmyslu mluvčí Andrej Čírtek.

O dalším osudu hazardního průmyslu v Praze by měli zastupitelé jednat po prázdninách v průběhu října.


Další články
Nahoru