dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražské kontejnery se stávají pastmi pro jejich vybírače. Muž se udusil vahou vlastního těla
Před dvěma týdny se hasičům podařilo muže z kontejneru vyprostit. Dnes již bohužel nebylo komu pomáhat. Foto: HZS Praha

Pražské kontejnery se stávají pastmi pro jejich vybírače. Muž se udusil vahou vlastního těla

Zatímco nedávno se podařilo muže, který prozkoumával kontejner na oblečení, vyprostit živého, úterní případ už dopadl tragicky. Muž zemřel v kontejneru v Praze 3.

„Dnes tři minuty po půl jedné odpoledne přijal operátor tísňové linky 158 volání od lékárnice z lékárny v Koněvově ulici, že v kontejneru na oděvy je zaklíněný muž,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Na místo okamžitě vyrazili jak záchranáři, tak i hasiči a policisté z nejbližšího okolí, kteří zjistili, že prozatím neznámý muž se s největší pravděpodobností udusil vlastní vahou, když se snažil z kontejneru vytáhnout oděvy.

K případu vyrazili nakonec i kriminalisté specializující se na pátrání po osobách, aby zjistili totožnost zemřelého. Muž u sebe však neměl žádné doklady, proto zatím není jasné, o koho jde.

Na konci června se rozhodl čtyřicetiletý muž prozkoumat kontejner na použitý textil v ulici Kotorská v Praze 4. Z kontejneru se nedokázal dostat vlastními silami, trčely mu z něj jen nohy.

Nakonec se hasičům podařilo kontejner rozřezat a muže dostat bez vážnějšího zranění ven. Případy, kdy se někdo snaží dostat do kontejneru na oblečení nebo elektroodpad, jsou v Praze poměrně časté.


Autor: Lukáš Plecháček

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru