Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze přibývá přepadení, při kterých hrají prim mladí, drogy, natáčení a vydírání
Jedna z odhalených varen pervitinu. Zdroj foto: Policie ČR

V Praze přibývá přepadení, při kterých hrají prim mladí, drogy, natáčení a vydírání

Kriminalisté zadrželi čtyři mladistvé v souvislosti s případem, který se stal o silvestrovské noci ve Vysočanech. Jednalo se o loupež se zbraní na ulici, na jejímž konci skončil pobodaný mladý muž v nemocnici. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Tento případ kriminalisté z oddělení vražd a třetího policejního obvodu již objasnili a zadrželi čtyři mladistvé, kteří jsou z tohoto útoku podezřelí. U třech z nich podali také podnět na jejich vzetí do vazby, což u jednoho soud akceptoval.

„Incident odehrál v Mlékárenské ulici ve Vysočanech, kde se poškozený setkal na předem domluvené schůzce s podezřelými, jejímž důvodem bylo předání drog. K tomu však nedošlo a vše vyvrcholilo napadením poškozeného skupinou útočníků a již zmiňovanými bodnými zraněními. Na místě se také nacházeli známí poškozeného, kteří se ho snažili bránit a byli také napadeni,“ popsal mluvčí.

Koncem minulého týdne kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou pražské policie podezřelé zadrželi. Následně jim sdělili obvinění z loupeže, výtržnictví a jednomu z nich ještě z trestného činu vydírání.

Vzhledem k tomu, že se jedná o mladistvé, tak jim v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Tento případ není podle Daňka ojedinělý. „V poslední době registrujeme nárůst tohoto typu kriminality, kdy skupinky mladistvých pod záminkou koupě drog přepadají své vrstevníky. Ty si při prodeji někdy i natáčejí na telefon a následně je vydírají v naději, že když prodávali drogy, tak věc neoznámí policii,“ dodal Jan Daněk.


Autor: Dalibor Kracík

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru