Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Praze přibývá nejmíň nakažených od konce ledna, epidemie koronaviru v Praze slábne
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

V Praze přibývá nejmíň nakažených od konce ledna, epidemie koronaviru v Praze slábne

V pátek přibylo v Praze dalších 763 případů covidu, to je asi o 400 méně než před týdnem a nejmíň v tomto týdnu. Nárůsty nakažených za poslední dny jsou nejnižší ve všední den od přelomu ledna a února. Epidemie v hlavním městě stejně jako v celé republice tak dál zpomaluje. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od vypuknutí epidemie loni v březnu se novým typem koronaviru v Praze prokazatelně nakazilo 170 250 lidí. Z nich se víc než 148 000 z nemoci vyléčilo a 2366 zemřelo. Zdravotníci v metropoli za tři měsíce podali skoro 280 000 dávek očkování proti covidu, s přehledem nejvíc ze všech krajů.

Potřebnou druhou dávku má v Praze, kde žije víc než 1,3 milionu obyvatel, přes 90 000 lidí. V pátek bylo využito 6110 dávek, asi o 600 méně než ve stejný den předchozího týdne.

I když v mezitýdenním srovnání počty nakažených v Praze i celé republice poslední dobou klesají, zatížení nemocnic a především jednotek intenzivní péče je dál enormní. Minimálně do Velikonoc tak zůstanou platit přísná protiepidemická opatření včetně uzavření škol, většiny obchodů, služeb, kulturních zařízení i výrazného omezení volného pohybu.

Po velikonočních svátcích, tedy asi od 6. dubna, by mohl skončit zákaz pohybu mezi okresy. Postupný návrat dětí do škol má začít nejdříve o týden později. Nouzový stav v Česku potrvá minimálně do 11. dubna.


Autor: ČTK

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

22. září 2021 v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Další články
Nahoru