Dnes Středa - jasno 26°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 27°C
Středa 28. 7. 2021
Svátek má Viktor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze přibývá nejmíň nakažených od konce ledna, epidemie koronaviru v Praze slábne
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

V Praze přibývá nejmíň nakažených od konce ledna, epidemie koronaviru v Praze slábne

V pátek přibylo v Praze dalších 763 případů covidu, to je asi o 400 méně než před týdnem a nejmíň v tomto týdnu. Nárůsty nakažených za poslední dny jsou nejnižší ve všední den od přelomu ledna a února. Epidemie v hlavním městě stejně jako v celé republice tak dál zpomaluje. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od vypuknutí epidemie loni v březnu se novým typem koronaviru v Praze prokazatelně nakazilo 170 250 lidí. Z nich se víc než 148 000 z nemoci vyléčilo a 2366 zemřelo. Zdravotníci v metropoli za tři měsíce podali skoro 280 000 dávek očkování proti covidu, s přehledem nejvíc ze všech krajů.

Potřebnou druhou dávku má v Praze, kde žije víc než 1,3 milionu obyvatel, přes 90 000 lidí. V pátek bylo využito 6110 dávek, asi o 600 méně než ve stejný den předchozího týdne.

I když v mezitýdenním srovnání počty nakažených v Praze i celé republice poslední dobou klesají, zatížení nemocnic a především jednotek intenzivní péče je dál enormní. Minimálně do Velikonoc tak zůstanou platit přísná protiepidemická opatření včetně uzavření škol, většiny obchodů, služeb, kulturních zařízení i výrazného omezení volného pohybu.

Po velikonočních svátcích, tedy asi od 6. dubna, by mohl skončit zákaz pohybu mezi okresy. Postupný návrat dětí do škol má začít nejdříve o týden později. Nouzový stav v Česku potrvá minimálně do 11. dubna.


Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

Včera ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

V metropoli za týden přibylo 356 případů covidu

2. července 2021 ve 14:19

Epidemická situace v Praze se dál zhoršuje. Za uplynulých sedm dnů testy odhalily 356 případů koronaviru, to je o 150 víc než předešlý týden.

Další články
Nahoru