Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze přibylo v neděli nejméně případů covidu od začátku loňského srpna
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

V Praze přibylo v neděli nejméně případů covidu od začátku loňského srpna

V Praze v neděli přibylo 30 potvrzených případů nemoci covid-19, o 21 méně než před týdnem. Je to nejnižší denní přírůstek od počátku loňského srpna. Epidemie koronaviru v hlavním městě tak dál zpomaluje, v přepočtu na 100 000 obyvatel je nyní 56 nových případů nákazy za posledních sedm dní, to je o dva méně než předchozí den.

V mezitýdenním srovnání ale v neděli ubylo naočkovaných proti covidu. V neděli zdravotníci aplikovali 4839 dávek vakcíny, o týden dřív jich dali přibližně o 1600 více. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, laboratoře odhalily v Praze přes 184 000 nemocných, zhruba 97 procent z nich se vyléčilo, 2710 lidí s prokázanou nákazou zemřelo.

Denní počet zemřelých s covidem přitom v posledních týdnech se zlepšující se epidemickou situací klesá. Více než pět případů úmrtí je ve statistikách naposledy 28. dubna. Na uplynulé tři dny vždy připadá po jednom případu, nicméně při dalších aktualizacích se údaj ještě může změnit.

Dávek vakcíny proti covidu-19 zdravotníci v hlavním městě dosud aplikovali přes 661 500, což je nejvíce ze všech krajů. Obě dávky očkování má 211 600 lidí. V uplynulém týdnu zdravotníci každý pracovní den naočkovali přes 12 000 lidí, o víkendech se obvykle očkuje méně.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru