Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Praze přibylo v neděli nejméně případů covidu od začátku loňského srpna
Ilustrační foto: CareAtya / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

V Praze přibylo v neděli nejméně případů covidu od začátku loňského srpna

V Praze v neděli přibylo 30 potvrzených případů nemoci covid-19, o 21 méně než před týdnem. Je to nejnižší denní přírůstek od počátku loňského srpna. Epidemie koronaviru v hlavním městě tak dál zpomaluje, v přepočtu na 100 000 obyvatel je nyní 56 nových případů nákazy za posledních sedm dní, to je o dva méně než předchozí den.

V mezitýdenním srovnání ale v neděli ubylo naočkovaných proti covidu. V neděli zdravotníci aplikovali 4839 dávek vakcíny, o týden dřív jich dali přibližně o 1600 více. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, laboratoře odhalily v Praze přes 184 000 nemocných, zhruba 97 procent z nich se vyléčilo, 2710 lidí s prokázanou nákazou zemřelo.

Denní počet zemřelých s covidem přitom v posledních týdnech se zlepšující se epidemickou situací klesá. Více než pět případů úmrtí je ve statistikách naposledy 28. dubna. Na uplynulé tři dny vždy připadá po jednom případu, nicméně při dalších aktualizacích se údaj ještě může změnit.

Dávek vakcíny proti covidu-19 zdravotníci v hlavním městě dosud aplikovali přes 661 500, což je nejvíce ze všech krajů. Obě dávky očkování má 211 600 lidí. V uplynulém týdnu zdravotníci každý pracovní den naočkovali přes 12 000 lidí, o víkendech se obvykle očkuje méně.


Autor: ČTK

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru