Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze přibylo infekcí dýchacích cest za týden skoro o třetinu, covidu ubývá
Ilustrační foto: Andrea Piacquadio / Pexels

V Praze přibylo infekcí dýchacích cest za týden skoro o třetinu, covidu ubývá

V Praze přibylo infekcí dýchacích cest od předchozího týdne o více než 30 procent, nemocných je 1774 na 100 000 obyvatel. Vyplývá to z informací na webu pražské hygienické stanice. Na celostátní úrovni byla dosažena hranice chřipkové epidemie. Případů covidu-19 v metropoli šest týdnů v řadě ubývá. V předchozích sedmi dnech mělo podle dat ministerstva zdravotnictví pozitivní test deset osob ze 100 000 obyvatel.

„Nejvyšší nemocnost je hlášena u dětí do pěti let věku," uvedli pražští hygienici. Ještě víc než všech infekcí dýchacích cest v souhrnu, kam lékaři hlásí i chřipku a covid, přibylo onemocnění s příznaky podobnými chřipce jako je horečka nad 38 stupňů Celsia, bolest svalů a hlavy. Typický je také náhlý nástup onemocnění.

Od minulého týdne se počet pacientů v Praze, které lékaři s těmito příznaky nahlásili do statistik, zvýšil o 96 procent. Podle odborníků se v současné době nejvíc šíří chřipka typu A. Počet zachycených případů covidu-19 v Praze od poloviny prosince klesá, na přelomu rok jen mírně, pak výrazněji. Mezi třetím a čtvrtým kalendářním týdnem se počet pozitivně testovaných snížil o necelou čtvrtinu.

Ve srovnání s celostátním průměrem je v Praze zhruba stejně případů covidu na 100 000 obyvatel a mírně více případů akutních respiračních infekcí jako celku. Nejvyšší nemocnost je podle ministerstva zdravotnictví v Karlovarském, Libereckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji a na Vysočině.


Autor: ČTK

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

Včera v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Další články
Nahoru