Dnes Pátek - zatazeno 11°C
Zítra Sobota - polojasno 11°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Praze přibylo během neděle nejméně případů covidu od poloviny prosince
Antigenní testování v motolské nemocnici. Foto: FN Motol

V Praze přibylo během neděle nejméně případů covidu od poloviny prosince

V Praze v neděli přibylo 273 potvrzených případů koronaviru. Je to zhruba o 200 méně než v sobotu i před týdnem v neděli. Méně nakažených potvrdily laboratoře v hlavním městě naposledy 13. prosince.

S nemocí covid-19 od březnového počátku epidemie zemřelo v hlavním městě 1300 lidí. Celkem laboratoře v Praze odhalily téměř 99 300 případů, aktuálně se s koronavirovou nákazou potýká v metropoli 14 378 lidí. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Denní přírůstky se v minulém týdnu držely s výjimkou středy pod tisícovkou, nad níž se pohybovaly ve všech pracovních dnech minulého týdne. Nejvyšší počet případů koronaviru potvrzených v jednom dni v Praze od začátku epidemie připadá na 5. ledna, kdy testy prokázaly 2063 případů.

Počet obětí začal letos rychleji narůstat 7. ledna. Od té doby bylo každý den zemřelých více než deset. Na neděli zatím připadá osm úmrtí s covidem, údaje z posledních dní ale při dalších aktualizacích ještě rostou.

V letošním roce zemřelo s covidem nejvíce pacientů v pátek 8. ledna, a to 20. Nejvyšší denní nárůsty počtu úmrtí Praha zatím zaznamenala počátkem listopadu, kdy ve dvou po sobě jdoucích dnech zemřelo shodně 24 lidí s prokázaným covidem.

Praha nyní patří k regionům, kde se koronavirus šíří nejméně. Za poslední týden v hlavním městě připadá zhruba 321 nových případů nákazy na 100 000 obyvatel. Relativně nejlepší Chomutovsko má 264 nových případů, nejpostiženější Trutnovsko 1043 nakažených na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní.


Autor: ČTK

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru