Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze přibylo akutních respiračních infekcí, je jich téměř o čtvrtinu více
Ilustrační foto: archiv

V Praze přibylo akutních respiračních infekcí, je jich téměř o čtvrtinu více

Akutních respiračních infekcí v Praze přibývá. Uplynulý týden se podle informací pražské hygienické stanice zvýšil počet případů o 22,6 procenta. Aktuálně je 716 nemocných na 100 000 obyvatel. Uvedli to dnes hygienici na webu. Chřipkou trpí devět lidí na 100 000 obyvatel, což je nárůst o 12,5 procenta. Akutních infekcí dýchacích cest přibývá v celém Česku.

„V tomto týdnu bylo nahlášeno těžké respirační onemocnění (SARI) osmašedesátileté neočkované ženy. V klinickém materiálu byla potvrzena chřipka B," informovali hygienici.

Státní zdravotní ústav (SZÚ) v pondělí informoval, že nemocnost stoupá v celé zemi, jde hlavně o chřipku. Případů bylo v minulém týdnu 1412 na 100 000 obyvatel, tedy o 3,6 procenta víc než v týdnu předchozím.

Vedoucí oddělení epidemiologie infekčních nemocí SZÚ Jan Kynčl očekává, že se infekce budou šířit ještě několik týdnů. Podle dat ministerstva zdravotnictví dál přibývá i pozitivních testů na covid-19.

Nejvíc nemocných na počet obyvatel je v Pardubickém a Jihomoravském kraji, z věkových skupin pacienti nepřibývají jen mezi dětmi do pěti let.

Od začátku chřipkové sezony v loňském roce bylo nahlášeno 287 nemocných se závažným průběhem chřipky, kteří byli hospitalizovaní na jednotkách intenzivní péče. Sto z nich nákaze podlehlo.


Autor: ČTK

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

23. dubna 2024 v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Další články
Nahoru