Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze přibylo 567 případů nákazy koronavirem, PES je již třetí den na devadesáti bodech
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

V Praze přibylo 567 případů nákazy koronavirem, PES je již třetí den na devadesáti bodech

V Praze přibylo v sobotu 567 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je o 179 nakažených více než na Nový rok. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Letošní denní nárůsty jsou ale zatím výrazně nižší než v závěru loňského roku, ve svátek a o víkendu se totiž méně testuje. Index rizika protiepidemického systému PES, kterým se mají řídit opatření proti nemoci covid-19, se v hlavním městě drží třetí den na 90 bodech. V nejvyšším pátém stupni zůstává podle aktuálních dat pátý den po sobě.

Aktuálně nakažených je v metropoli 13 931 lidí. Od březnového začátku epidemie odhalily laboratoře v hlavním městě 84 300 nakažených, více než čtyři pětiny se z nemoci vyléčily a 1110 lidí s onemocněním covid-19 zemřelo.

Za prosinec podle dosavadních údajů v hlavním městě zemřelo 282 lidí s koronavirem, v listopadu bylo obětí 392. Na Nový rok zatím připadá 11 úmrtí a na sobotu sedm. Počty z posledních dní ale většinou po aktualizacích ještě rostou.

V metropoli se epidemie vyvíjí podobně jako v celém Česku. I celostátně eviduje ministerstvo za pátek a sobotu výrazně méně nových případů oproti rekordním nárůstům ze závěru loňského roku. V Praze od začátku epidemie odhalily laboratoře nejvíce nakažených 29. prosince, a to 2008.

Index PES v Praze patří nyní ve srovnání krajů k nejvyšším, ještě v polovině prosince byl ve třetím stupni a měl z krajů nejnižší hodnotu. Teď je na tom s epidemií hůře jen Královéhradecký kraj, kde je index na 94 bodech a Karlovarský kraj s 91 body.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru