Dnes Sobota - oblacno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze přibylo 231 nakažených, to je letos nejméně
Test na covid-19. Ilustrační foto: SPADIA LAB

V Praze přibylo 231 nakažených, to je letos nejméně

V Praze v neděli přibylo 231 potvrzených případů koronaviru, což je nejméně v tomto roce. Nižší nárůst byl v hlavním městě naposledy 6. prosince. V mezitýdenním srovnání je to pokles zhruba o 100 případů. Vyplývá to z aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví. Epidemie v Praze zpomaluje už zhruba dva týdny, kopíruje tak vývoj ve zbytku země.

Od loňského března odhalily laboratoře v metropoli dosud bezmála 171 000 nakažených. Více než 153 000 z nich se již z nemoci vyléčilo. S nákazou covid-19 v Praze zemřelo 2396 lidí.

V hlavním městě tak nyní podle dat ministerstva je zhruba 24 000 nakažených, většina s mírným průběhem. Navzdory tomu je ale zátěž nemocnic stále velmi vysoká. Aktuální údaje o obsazenosti lůžek a přístrojů na jednotkách intenzivní péče zveřejní ministerstvo dnes.

V uplynulém týdnu přibylo v metropoli 4955 potvrzených případů koronaviru. Je to téměř o 2000 případů méně než o týden dříve. Obětí bylo v minulém týdnu 118, což je pokles o deset úmrtí. Údaje o zemřelých z posledních dnů ale obvykle při dalších aktualizacích ještě rostou.

Proti koronaviru se v Česku od 27. prosince očkuje. Zdravotníci v Praze od té doby podali 286 282 dávek vakcíny. Obě potřebné dávky dosud v hlavním městě dostalo 92 646 lidí.

Policie v neděli v Praze zablokovala protest hnutí Otevřeme Česko – Chcípl Pes, kterým chtělo uskupení podpořit učitele a rodiče, upozornit na údajné zneužívání nouzového stavu vládou. Akce se účastnilo zhruba 200 demonstrantů.

Kvůli stále enormní zátěži nemocnic zůstanou minimálně do Velikonoc platit přísná protiepidemická opatření včetně uzavření škol, většiny obchodů, služeb, kulturních zařízení i výrazného omezení volného pohybu.

Po velikonočních svátcích, tedy asi od 6. dubna, by mohl skončit zákaz pohybu mezi okresy. Postupný návrat dětí do škol má začít nejdříve o týden později. Nouzový stav v Česku potrvá minimálně do 11. dubna.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru