dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
V Praze přibudou záchytná parkoviště P + R
Parkoviště P + R Depo Hostivař. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

V Praze přibudou záchytná parkoviště P + R

Na území Prahy by měla přibýt další parkoviště P+R. Rozhodnutí EIA už má vydáno nové parkoviště na Černém Mostě, Technická správa komunikací (TSK) vyjednává o parkovišti Na Knížecí a další by mělo vzniknout na Opatově a po dostavbě tunelu Blanka také v Troji. ČTK to zjistila z materiálu, který pro magistrát zpracovala TSK.

Celková zastavěná plocha parkoviště na Černém Mostě bude 12 000 metrů čtverečních, bude tu 860 míst a napojeno bude na nynější lávku pro pěší vedoucí ke stanici metra. Parkoviště vyjde na zhruba 290 milionů korun.

Ohledně parkoviště Na Knížecí TSK jedná s Českými drahami (ČD), aby mohlo vzniknout dočasné parkoviště na jejich pozemku v severní části nádraží. Na pozemku o rozloze 12 300 metrů čtverečních by vzniklo 450 parkovacích míst. Horizont pronájmu se předpokládá na tři až pět let. Předběžně náklady jsou asi devět milionů korun.

Na Opatově plánuje Praha k nynějšímu parkovišti postavit ještě nové. Předpokládá se realizace asi 1000 parkovacích stání za asi 300 milionů korun.

V plánech Prahy je vybudovat parkoviště P+R také u nového Trojského mostu, který navazuje na výjezd z tunelu Blanka. V hlavním městě funguje v současné době 22 parkovišť P+R. Cena za parkování na parkovištích P+R zapojených do systému MHD činí 20 korun.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru