dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
V Praze přibudou nové stromy. A pod nimi trvalky i cibuloviny
Stromořadí se dočká obnovy i na Podolském nábřeží. Foto: cyklistesobe.cz

V Praze přibudou nové stromy. A pod nimi trvalky i cibuloviny

Metropole letos obnoví několik uličních stromořadí. Na jaro je naplánována výsadba stromů na náměstí Jiřího z Lobkovic, na Podolském nábřeží a v Modřanské ulici, v podzimních měsících zase přibudou stromky U Rajské zahrady.

Město každý rok za obnovu stromořadí zaplatí čtyři až šest milionů korun, za jejich údržbu pak další čtyři miliony. Se systematickou výsadbou stromů v ulicích začala Praha v roce 1995. Od té doby přibylo ve stromořadích 3590 nových stromů.

V rámci systému péče o stromořadí byl spuštěn i pilotní projekt na výsadbu podrostového společenstva trvalek a cibulovin. Trvalkové záhony, které zlepšují podmínky pro růst stromů, tak přibudou nebo přibyly v části stromořadí Hořejšího nábřeží, v Jičínské, Kostelní a Českomoravské ulici a na Ostrčilově náměstí.

V Praze je zhruba stovka významných uličních alejí se zhruba 6000 stromy. Seznam ulic, kde se nacházejí důležité aleje, magistrát každoročně aktualizuje. Stejně jako plán o jejich péči. Každoročně víc stromů přibývá, než je jich pokáceno.

Širší koncepci péče o veřejná prostranství zpracovává Institut plánování a rozvoje Prahy. „Manuál bude definovat základní principy, pravidla a kritéria pro dosažení kvality veřejných prostranství," sdělili zástupci radnice. Dokument bude mít v první fázi doporučující funkci.


Další články
Nahoru