Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Praze při prázdninových nehodách zemřeli tři lidé, o dva méně než před rokem
Tato kuriózní nehoda skončila zraněním řidičky. Foto: archiv HZS Praha

V Praze při prázdninových nehodách zemřeli tři lidé, o dva méně než před rokem

V Praze při prázdninových nehodách zemřeli podle předběžné bilance tři lidé, o dva méně než před rokem. Letošní červenec se obešel na pražských silnicích bez ztrát na životech, zatímco před rokem na nich zahynuli dva lidé. Srpnové nehody si v hlavním městě vyžádaly loni i letos tři mrtvé. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Od začátku roku při nehodách v metropoli zahynulo 12 lidí. Loni policie za prvních osm měsíců evidovala 16 obětí nehod a za celý rok pak 22 mrtvých.

V Praze se o prázdninách stalo téměř 2900 dopravních nehod, přičemž častěji k nim policisté vyjížděli v srpnu, kdy se jich stalo 1488.

V meziročním srovnání nehod v srpnu mírně přibylo, naopak v prvním prázdninovém měsíci mírně ubylo. Při letních nehodách bylo vážně zraněno 24 lidí a dalších 284 lehce.

V červenci se nejvíce nehod, 71, stalo v úterý 13. července. V srpnu jich je nejvíce ze čtvrtku 26. srpna, kdy jich policie zaznamenala 65. Škoda na majetku byla zatím vyčíslena za červenec i srpen na zhruba 190 milionů korun.


Autor: ČTK

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

Včera v 07:01

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

První místo v Národní ceně kvality ČR za rok 2022 pro Prahu 13

24. listopadu 2022 ve 14:28

Tajemník městské části Praha 13 Jaroslav Mareš převzal ocenění za první místo v Národní ceně kvality České republiky za rok 2022 v programu EXCELENCE. Úřad navázal na úspěchy z posledních let a je jediným oceněným z řad městských částí, obcí a městských úřadů v ČR, který si postupně odnesl hlavní...

V Praze 11 zasedne Komise pro likvidaci majetku

24. listopadu 2022 v 07:02

Jednání komise pro likvidaci majetku v Praze 11 je veřejné a bude se konat v pondělí 28. listopadu od 9 hodin.

Další články
Nahoru