Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V Praze při prázdninových nehodách zemřeli tři lidé, o dva méně než před rokem
Tato kuriózní nehoda skončila zraněním řidičky. Foto: archiv HZS Praha

V Praze při prázdninových nehodách zemřeli tři lidé, o dva méně než před rokem

V Praze při prázdninových nehodách zemřeli podle předběžné bilance tři lidé, o dva méně než před rokem. Letošní červenec se obešel na pražských silnicích bez ztrát na životech, zatímco před rokem na nich zahynuli dva lidé. Srpnové nehody si v hlavním městě vyžádaly loni i letos tři mrtvé. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Od začátku roku při nehodách v metropoli zahynulo 12 lidí. Loni policie za prvních osm měsíců evidovala 16 obětí nehod a za celý rok pak 22 mrtvých.

V Praze se o prázdninách stalo téměř 2900 dopravních nehod, přičemž častěji k nim policisté vyjížděli v srpnu, kdy se jich stalo 1488.

V meziročním srovnání nehod v srpnu mírně přibylo, naopak v prvním prázdninovém měsíci mírně ubylo. Při letních nehodách bylo vážně zraněno 24 lidí a dalších 284 lehce.

V červenci se nejvíce nehod, 71, stalo v úterý 13. července. V srpnu jich je nejvíce ze čtvrtku 26. srpna, kdy jich policie zaznamenala 65. Škoda na majetku byla zatím vyčíslena za červenec i srpen na zhruba 190 milionů korun.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru