Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze při prázdninových nehodách zemřeli tři lidé, o dva méně než před rokem
Tato kuriózní nehoda skončila zraněním řidičky. Foto: archiv HZS Praha

V Praze při prázdninových nehodách zemřeli tři lidé, o dva méně než před rokem

V Praze při prázdninových nehodách zemřeli podle předběžné bilance tři lidé, o dva méně než před rokem. Letošní červenec se obešel na pražských silnicích bez ztrát na životech, zatímco před rokem na nich zahynuli dva lidé. Srpnové nehody si v hlavním městě vyžádaly loni i letos tři mrtvé. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Od začátku roku při nehodách v metropoli zahynulo 12 lidí. Loni policie za prvních osm měsíců evidovala 16 obětí nehod a za celý rok pak 22 mrtvých.

V Praze se o prázdninách stalo téměř 2900 dopravních nehod, přičemž častěji k nim policisté vyjížděli v srpnu, kdy se jich stalo 1488.

V meziročním srovnání nehod v srpnu mírně přibylo, naopak v prvním prázdninovém měsíci mírně ubylo. Při letních nehodách bylo vážně zraněno 24 lidí a dalších 284 lehce.

V červenci se nejvíce nehod, 71, stalo v úterý 13. července. V srpnu jich je nejvíce ze čtvrtku 26. srpna, kdy jich policie zaznamenala 65. Škoda na majetku byla zatím vyčíslena za červenec i srpen na zhruba 190 milionů korun.


Autor: ČTK

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru