Dnes Pátek - skorojasno 28°C
Zítra Sobota - polojasno 26°C
Pátek 30. 7. 2021
Svátek má Bořivoj
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze přestaly jezdit školní autobusy, od víkendu se zastaví i noční „párty“ vlaky
Pražské hlavní nádraží v noci. Foto: archiv ČD

V Praze přestaly jezdit školní autobusy, od víkendu se zastaví i noční „párty“ vlaky

V rámci pražské integrované dopravy (PID) je dnešního dne dočasně zrušen provoz školních autobusů v Praze a následně nepojedou ani v rámci příměstské dopravy. Předčasně je ukončen provoz sezonních rekreačních vlaků a nepojedou ani víkendové noční vlaky. Takzvané „párty" spoje vyjíždějí vždy v sobotu a v neděli v půl třetí v noci. Důvodem je nižší počet cestujících a opatření proti šíření nemoci covid-19.

V návaznosti na pokračující pokles počtu cestujících z důvodu aktuálně vyhlášeních mimořádných opatření vládou ČR, uzavření škol a doporučení hygieniků na omezení pohybu obyvatelstva kromě nezbytných aktivit, rozhodla Praha ve spolupráci se Středočeským krajem o dalších opatřeních ve veřejné dopravě, týkajících se školních autobusů, nočních vlaků a také některých víkendových rekreačních vlaků, jejichž primárním cílem nejsou nezbytně nutné cesty do a ze zaměstnání či k lékaři nebo na nákup.

Od úterý platí povinnost ochrany nosu a úst nejen v dopravních prostředcích, ale také v prostoru zastávek povrchové dopravy, na nástupištích a v přístřešcích. Vzhledem k zavedení distanční výuky také na základních školách jsou od dneška dočasně zrušeny všechny školních linky v Praze (linky číslo 251 až 275).

Dále od pondělí 19. října nepojedou školní spoje na příměstských autobusových linkách PID, které jsou v jízdním řádu vyznačeny příslušnými poznámkami – jedná se zpravidla o spoje, které neměly být v provozu také 29. a 30. října. Toto opatření platí po dobu zavřených základních škol.

S ohledem na aktuální nařízení Vlády ČR a protiepidemiologická doporučení hygieniků dojde po dohodě se Středočeským krajem také k předčasnému ukončení provozu sezonních rekreačních vlaků PID od soboty 17. října. Jedná se konkrétně o tyto linky dopravců České dráhy a KŽC Doprava:

  • Cyklohráček (Praha – Slaný/Zlonice)
  • Cyklo Brdy (Praha – Blatná)
  • Český ráj (Praha – Jičín – Turnov) – bude ještě potvrzeno po odsouhlasení Libereckým a Královéhradeckým kraje

Vlaky do Středního Posázaví (Praha – Čerčany – Zruč), s čímž souvisí i ukončení provozu vlaků v režimu rekreační léto na trati Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany/Dobříš.

  • Kokořínský rychlík (Praha – Mšeno)
  • Bezdězský rychlík (Praha – Bezděz)
  • Rakovnický rychlík (Praha – Beroun – Rakovník) 
  • Posázavský motoráček (Praha – Vrané – Čerčany).

Dočasně je zrušen také víkendový noční rozjezd vlaků ve 2:30 z Prahy do Středočeského kraje již od noci z pátku 16. na sobotu 17. října, včetně vlaků v opačném směru s příjezdem do Prahy před 2:30. Konkrétně jde o linky S1 – S9 a S22.


Opravy Chopinovy ulice

28. července 2021 v 09:18

V Chopinově ulici, mezi čísly popisnými 2 až 10, budou probíhat stavební práce.

Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

27. července 2021 ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

26. července 2021 v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Další články
Nahoru