Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Praze poprvé ve všední den od léta klesl počet případů covidu-19 pod stovku
Testování na covid-19. Foto: GHC Genetic

V Praze poprvé ve všední den od léta klesl počet případů covidu-19 pod stovku

Počet případů koronaviru v Praze klesl ve všední den poprvé od konce loňských letních prázdnin pod stovku. Ve středu laboratoře prokázaly 95 případů nákazy. Počet nakažených za sedm dní na 100 000 obyvatel, ze kterého vláda vychází při uvolňování protiepidemických opatření, v Praze klesl prvně od srpna na 50. V celé zemi je tento údaj na 58. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Vláda postupný plán návratu do normálního života stanovila podle takzvaných balíčků, které vycházejí z počtu nakažených za sedm dní na 100 000 obyvatel. Pokles čísla pod 100 přinesl například otevření zbývajících obchodů nebo návrat žáků základních škol, dosažení hranice 75 umožnilo otevření zahrádek restaurací či kulturních představení venku, s poklesem pod 50 mají přijít kulturní akce uvnitř či otevření interiérů restaurací.

Vláda se ale balíčky neřídí bezvýhradně. Mezi kraji jsou rozdíly, nejlépe jsou na tom Karlovarský a Královéhradecký s 25, nejhůře Moravskoslezský s 87.

Další větší rozvolnění protiepidemických opatření nastane podle rozhodnutí vlády od pondělí 24. května.

K prezenční výuce se budou moci vrátit vysokoškoláci i v teoretické výuce a také všichni zbývající středoškoláci, změkčení pravidel se bude týkat i volnočasových aktivit, zoologických a botanických zahrad a skončí také omezení ubytovávat hosty v hotelech či penzionech.

Od začátku epidemie loni v březnu se v metropoli novým koronavirem prokazatelně nakazilo 184 544 lidí, z nichž 2714 s onemocněním covid-19 zemřelo.

Středa je zatím čtvrtým květnovým dnem, kdy do pražské statistiky nepřibylo žádné úmrtí. Celorepublikově se počet mrtvých s covidem-19 blíží 30 000.

Proti covidu se v Česku od konce loňského prosince očkuje. V Praze se počet podaných dávek blíží 700 000, přičemž u tří ze čtyř podávaných vakcín jsou potřebné dvě dávky.

Ve středu zdravotníci v Praze aplikovali téměř 11 900 dávek, před týdnem ve středu to bylo přes 13 600. Čísla se ale ještě zpětně zvyšují po dohlášení od všech očkovacích míst.


Autor: ČTK

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

Včera v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

22. září 2021 v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Další články
Nahoru