dnes
Pátek - oblacno
14°C
zítra
Sobota - jasno
17°C
pozítří
Neděle - polojasno
17°C
V Praze platí v lesích a na dalších místech zákaz rozdělávání ohňů
I rozdělávání ohňů na piknikových místech je nyní zakázáno. Ilustrační foto: Elvis Santana / Freeimages.com

V Praze platí v lesích a na dalších místech zákaz rozdělávání ohňů

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, bude od neděle od 10 hodin až do odvolání na území Prahy platit nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na rizikových místech. 

Rozdělávat oheň a kouřit cigarety lidé nesmí v lesoparcích, lesích a zahradách. Zákaz platí i pro území ve vzdálenosti 50 metrů od okraje lesa, skladů sena a slámy, na loukách a polích. Na rizikových místech lze kouřit jen elektronické cigarety.

V těchto rizikových místech pro vznik požáru je zakázáno používání lampionů, pochodní i létajících přání, odhazování hořících nebo doutnajících předmětů. Lidé současně nesmí odebírat vodu z nádrží určených pro hašení.

Pokud nejsou zajištěna bezpečnostní opatření k zamezení vzniku požáru, jsou po Praze zakázány i jízdy parních lokomotiv.

Stejný zákaz jako v Praze, bude od neděle platit i na území Středočeského kraje. Zde navíc platí, že auta kvůli nebezpečí požáru nyní nemohou zajíždět na polní cesty. Zákaz neplatí pro vlastníky a uživatele zemědělských pozemků při jejich obhospodařování.


Další články
Nahoru