dnes
Pátek - snih
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Zpravodajství

V Praze otevřeli další poradnu pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy

K letošnímu padesátému výročí zavedení Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy dnes v Praze otevřelo Centrum sociálních služeb Praha, ve spolupráci s pražským magistrátem, už desáté pracoviště. Odborné služby budou moci využívat zejména obyvatelé páté městské části a okolí. 

„Naší snahou je tuto službu přiblížit občanům v další části metropole. Tím se nám podařilo dosáhnout rovnoměrného pokrytí pro celou Prahu a navíc rozšiřujeme odbornou pomoc, o kterou je mezi Pražany stále větší zájem,“ vysvětlil radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Za padesát let činnosti se přímo, či prostřednictvím některých členů rodiny, s touto službou dostal do styku přibližně každý sedmý obyvatel Prahy.

„Jenom v uplynulém roce vyhledalo poradenskou pomoc 3282 nových klientů, z toho 1975 žen, 1259 mužů a zbytek tvořily nezletilé děti,“ doplnil radní Hodek. Dalších 973 klientů bylo převedeno z předchozích let.

Na doporučení soudu či OSPODu se do poradny dostavilo celkem 297 klientů, dalších 71 se na poradnu obrátilo s řešením problematiky domácího násilí. V rámci poradenských služeb bylo v minulém roce realizováno celkem 15 944 konzultací.

„Vzhledem k šíři nabízených služeb a prováděných konzultací  – dle potřeby i v angličtině, ruštině a od letošního roku navíc i ve znakové řeči, se nějakou dobu ukazuje, že poradna funguje na hranici svých kapacitních možností.  Věřím, že otevřením nového pracoviště se alespoň částečně odlehčí těm stávajícím,“ uvedl Hodek.

Nová poradna v Praze 5 v ulici Na Skalce 991/27 je nízkoprahové zařízení, proto není nutné v případě potřeby žádné doporučení, stačí se jen telefonicky objednat. Kontakty na poradnu jsou zde: http://www.csspraha.cz/24972-pracoviste-na-skalce

„Veškeré služby poradny jsou ze zákona bezplatné, pracovníci poradny jsou vázáni povinnou mlčenlivostí, klient má právo vystupovat i anonymně,“ přiblížil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

V případech řešení rodinné problematiky se lze na poradenskou službu obracet i jednotlivě. Podle odborníků se totiž v téměř 80 procentech daří získat ke spolupráci i druhého z partnerů.

Poradenským cílem není vždy harmonizace vztahů; v indikovaných případech může být cílem i dle možností slušné ukončení vztahu s akcentem na eliminaci zbytečných porozvodových a po rozchodových konfliktů. Především těch, které by měly negativní dopad na nezletilé děti.


Další články
Nahoru